11 (Jj|) NIEUWS Grote dr delijk een gedeelte van haar invloed aan an deren zou overdragen. Voorlopig echter ver anderde er niet veel, behalve dan dat Bart Wilton Jr het werk van zijn vader voortzette in overeenstemming met de beste tradities van het bedrijf. Nadat echter de nieuwe financiële regeling haar beslag had gekregen, zag men Bart Wilton profijt trekken van de grotere vrij heid van handelen, die de leiding van de naamloze vennootschap hem bood. Reeds ge ruime tijd stond hem een stoutmoedig uit breidingsplan voor ogen; zó stoutmoedig dat de oude Bartel, die de 24ste September 1898 overleed, voor zijn dood een zekere ongerust heid had doen blijken over het plan dat Bart Wilton spoedig zou doorzetten. Het ging om de aankoop van een terrein aan de Ruige- plaat (Westkousdijk), dat ruimer en veel gunstiger gelegen was dan het terrein bij de Westzeedijk. Terwille van de koop moest nk 1911 een onderhandse lening worden aangegaan. Bart Wilton meende echter enig risico te mogen dragen. De kapitaalbelegging, welke hij noodzakelijk oordeelde, viel in een tijd waarin de zojuist genoemde opbloei van Rot terdam een hoge vlucht nam. Om van de voorspoed te profiteren diende men sterk te staan tegenover de concurrenten door naar de technisch meest doeltreffende uitrusting te streven op een bedrijfseconomisch hijzonder gunstige vestigingsplaats. De uitkomst leerde dat Bart Wilton met de opbouw van een nieuw bedrijf aan de West kousdijk en een herhaalde uitbreiding van kapitaal de toestand juist had beoordeeld. De groei van de onderneming, opgenomen in de stroom der enorme bedrijvigheid die Rotterdam kenmerkte, was niet te stuiten. Slechts door een beperkt percentage van de winst uit te keren en de gevormde reserves in de uitbreiding van het bedrijf te gebrui-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 13