EEN WOORD VOORAF J vja) NIEUWS 2 Ter gelegenheid van de gebeurtenis, welke wij gedenken, wordt ons de eigen aardige structuur van onze onderneming weer eens duidelijk voor ogen ge steld, namelijk de samenvoeging van twee bedrijven, waarvan het ene „Wilton" heden zijn 100-jarig bestaan viert en het andere „Fijenoord" zijn 130 jaren reeds heeft overschreden. Naar menselijke begrippen een niet bepaald ver kieselijke combinatie; in werkelijkheid echter gegroeid tot een huwelijk, waarin de echtelieden elkaar hebben aangevuld en tot volledig wederzijds begrip zijn gekomen. Het gezegde, dat „uitersten elkaar vinden" is ook hier bewaarheid; de bruisende dadenkracht van de ene partner, gepaard aan de beheerste dege lijkheid van de ander, bleken de voorwaarden te zijn voor een gelukkige en hechte verbintenis. Dat de „jongste" van lien nu zijn 100-jarig geboortefeest viert, is een reden tot blijdschap en dankbaarheid voor het ECHTPAAR en wij mogen dan ook met recht spreken van een feest van WILTON-FIJENOORD. Dat bij dit feest, naast de gewaarwordingen van vreugde en blijdschap, eveneens gevoelens van dankbaarheid bij ons wakker worden, is eigenlijk vanzelfsprekend, indien men zich de ontwikkeling op economisch, technisch en sociaal terrein voor ogen stelt, welke ons bedrijf in de loop der jaren heeft doorgemaakt en de plaats, welke het thans in onze Maatschappelijke Orde inneemt. Wanneer wij er ons daarnaast van bewust zijn, dat deze invloedrijke positie ons zware ver plichtingen tegenover de Gemeenschap oplegt, zal dit voor elk van ons, werk zaam in de onderneming Wilton-Fijenoord, een aansporing zijn onze beste krachten aan de onderneming te blijven wijden, daarmede tevens de grondslagen leggend voor de viering van het volgende eeuwfeest. Op dit moment zal echter vanzelfsprekend de 100-jarige herdenking ons aller belangstelling opeisen. De voorbereidingen daartoe hebben een ontzaglijke hoe veelheid inspannende arbeid gekost en zij, die daaraan hun tijd en krachten hebben gegeven, verdienen onze volle erkentelijkheid. Het woord is thans aan „ons vierders". Moge het geen twijfel laten aan onze gevoelens van vreugde en dankbaarheid, opdat dit jubileum zal worden tot een geslaagd feest en een onvergetelijke herinnering. S. van West.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 4