3 NIEUWS Hot feost wordt geopend hel overhandigen van (ie partituur der ge speelde nummers aan de president-commis saris, Mr. Jacq. Dutilh, en aan de oudste directeur, de heer S. van West. De overhan diging geschiedde door de voorzitter van de Harmonie W.F., de heer L. C. Elich. Daarna spreekt de heer van West, vanuit de directiekamer de herdenkingsrede uit, welke ook in de werkplaatsen, kantoren en cantines kan worden beluisterd. Medewerkers en medewerksters, Zoals gebruikelijk is, zijl Gij ook vandaag in de fabriek of het kantoor tezamengekomen. Deze keer echter niet 0111 Uwe dagelijkse be zigheden te vervullen, doch - ongekende toe stand in ons bedrijf - 0111 op verzoek van de directie op de plaats rust te staan of te zitten, teneinde deze voor het Wilton-Fijenoord-con- cern zo gedenkwaardige en historische dag op zinvolle wijze in te leiden en daaraan een zekere wijding te verlenen. Wij geloven daar mee niet slechts (1e stichter van ons bedrijf en zijn grote nazaten te eren, maar evenzeer allen, die ons voorgingen en die de weg biel pen banen voor hen, die na lien kwamen, waartoe wij ons gezamenlijk mogen rekenen. Dit 100-jarig jubileum heeft met andere her denkingsfeesten gemeen, dat het zijn beteke nis niet in de eerste plaats ontleent aan het aantal der afgelegde jaren, maar in het bij zonder aan datgene, wat in dit tijdsverloop tot stand werd gebracht in materiële en eveneens in ideeële zin. E11 wanneer wij dan terugzien op de achter ons liggende reeks van jaren tot bet schuchtere begin op 7 Januari 1854 geloven wij, dat de grondlegger van bet tegenwoordige bedrijf, indien hij getuige zou kunnen zijn van de omvang en de invloed, welke zijn stichting in de loop der tijden heeft bereikt, verbaasd en diep onder (1e in druk zou zijn. De geschiedenis is U waarschijnlijk allen be kend en in elk geval hebben velen van U, door het door Prof. Bouman geschreven boek werk, daarvan in grote trekken kennis kun nen nemen, of zullen zij dit nog kunnen doen door de speciale W.F.-Nieuws-uitgave, welke morgen wordt ter hand gesteld. Daartoe financieel in staat gesteld door (1e reders Willem Ruys en Van Rijckevorsel, die een buitenverblijf in de nabijheid van het ouderlijk huis bewoonden, opende Bartel Wilton Jr. op deze gedenkwaardige 7de Janu-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 53