NIEUWS 10 De Burgemeester van Schiedam hoogheid van karakter en onverwoestbare doorzettingskracht. De door Roentgen en Wilton in hun schep pingen neergelegde idealen en krachten heb ben de stormen der jaren kunnen doorstaan en men mag vertrouwen, dat de na de samen smelting in lien aanwezige latente levens krachten in staat zullen blijken te zijn ook in de toekomst aan nieuwe stormen het hoofd te bieden. Wij zullen ons daarbij voor ogen dienen te stellen, dat dit alléén mogelijk zal zijn, indien wij bereid zijn de door de stich ters in ons bedrijf gelegde krachten en prin cipes levend te houden en sterker te maken. Dit is niet slechts de taak voor de leiding alleen, maar een verantwoordelijkheid, die op elkeen - werkzaam in dit mooie en interes sante bedrijf - rust, op welke plaats hij ook mag staan. Ik wil het hierbij laten. Staande op de drem pel, welke de eerste van de tweede eeuw cyclus scheidt, heb ik een terugblik gewor pen op hetgeen onze voorgangers tot stand brachten. Dit mag ons met bewondering en dankbaarheid vervullen. In het tegemvoQrdige nemen wij zelf aandeel, brengen wij werken voort en richten wij onze aandacht en gedachten op verbetering en ver nieuwing van toestanden en verhoudingen, daarmede ons stempel drukkend op onder neming en gemeenschap. De kwade sporen van de laatste wereldoorlog zijn sinds kort uitgewist en ons bedrijf is bezig een nieuw aanzicht te krijgen. Wij kun nen constateren, dat onze relaties in het bin nenland met scheepvaartkringen, werkgevers- en werknemersorganisaties en met regerings- en gemeentelijke instanties niets te wensen overlaten. In het buitenland hebben wij de bestaande goodwill weten te bestendigen en te vergroten. De financiële positie van ons bedrijf is ge zond te noemen. De orderportefeuille voor de bouw van schepen en voortstuwingsinstallaties is tot eind 1956 gevuld. De reparatie-opdrach ten blijven binnenkomen, hoewel in het laat ste haifjaar een kentering in aantal en om vang te bespeuren valt. De vernieuwing en modernisering van de werktuiglijke inrichting onzer fabriek met bijbehorende gebouwen vordert gestadig. Onze dokcapaciteit onder gaat een uitbreiding met een gegraven dok voor het lichten van schepen tot plm. 32.000 ton laadvermogen, terwijl op sociaal terrein van belang is te vermelden, dat een nieuwe C.A.O. tot stand is gekomen, welke 1 Januari j.l. in werking is getreden. Als geheel genomen een beeld van robuuste en gezonde kracht en vitaliteit, dat ons met vertrouwen de toekomst tegemoet kan doen gaan, ook al mag het ons niet blind maken voor de immer kwetsbare positie, waaraan een bedrijf als het onze is blootgesteld, af hankelijk als het nu eenmaal is, in het bij zonder van het scheepvaartbedrijf. Ons gezamenlijk streven zal er daarom op ge richt moeten blijven ons bedrijf financieel en structureel zo sterk mogelijk te maken, de productie-middelen te verbeteren en de pro ductie op te voeren. Slechts op deze wijze zullen wij in staat zijn toekomstige schokken en crises op economisch en politiek gebied te overleven en de bestaanszekerheid van allen, die hun werkkring in onze onderne ming vinden, veilig te stellen. Laten wij op deze dag en de feestavonden, welke er op volgen, uiting geven aan onze gevoelens van vreugde en dankbaarheid met dit eeuwfeest; laat het tevens worden tot een manifestatie van de eensgezindheid, welke ons - in weerwil van schijnbare tegenstellin gen - tezamen bindt in dit mooie en ver trouwde W ilton-F ijenoord-bedr ijf Medewerkers en medewerksters, Het feestprogramma ter viering van ons 100-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 60