NIEUWS jarig jubileum is U bekend gemaakt. liet werd samengesteld door een Commissie uit het bedrijf onder Voorzitterschap van de beer Ir. Hans Wilton. Zij heeft haar omvangrijke en moeilijke taak op bewonderenswaardige en grondige wijze vcrvidd. De directie brengt haar daarvoor van deze plaats hulde en dank. Het geheel overziende kunnen wij zeggen, dat alle factoren aanwezig zijn om deze dag en de a.s. feestavonden tot een succes te doen worden. Wij als feestgangers hebben slechts voor de stemming te zorgen; wij zullen daar toe, in het besef van wat deze herdenking voor bedrijf, gezin en gemeenschap betekent, stellig geen aansporing behoeven. Naast deze feestavonden, die de directie aan het personeel en zijn naaste familieleden aan biedt, heeft zij - teneinde het zeer bijzondere van deze dag te onderstrepen - besloten van daag vrijaf te geven en heeft zij verder aan alle medewerkers, die 25 jaar of langer in dienst van de onderneming zijn geweest en aan elkeen, die een toezichthoudende functie bekleedt, het door Prof. Bouman geschreven gedenkboek als blijvende herinnering ten ge schenke gegeven. Opdat ook de overige leden van ons personeel een stoffelijk aandenken aan het eeuwfeest zullen behouden, zal er een speciaal nummer van het Wilton-Fijenoord Nieuws worden gedrukt, dat een samenvatting van de belangrijkste gebeurtenissen uit de geschiedenis onzer maatschappij zal bevatten. Ook velen onzer oud-werknemers zullen daar voor in aanmerking komen. Hoofdzakelijk geleid door de gedachte, dat bedrijf en huiselijke kring ten nauwste met elkaar verbonden zijn, heeft de directie ten slotte, na overleg met de Raad van Commis sarissen, het besluit genomen het gehele per soneel een gratificatie van 10,per dienst jaar toe te kennen, gerekend volgens de norm die voor jubilea geldt, met als peildatum 7 Januari 1954, d.w.z. gebaseerd op een on onderbroken dienstperiode. Gepensionneerden en degenen, die onder stand genieten, ontvangen 50,gratificatie indien zij niét en 100,als zij wél gejubi leerd hebben. Deze gratificatie zal op 8 Janu ari 1954 worden uitgereikt in een aparte en veloppe. De directie wil op deze wijze eveneens tot uitdrukking brengen haar waardering voor hetgeen elk op zijn of haar plaats in het be lang van de maatschappij tot stand heeft ge bracht. Met de hartgrondige wens, dat Wilton-Fije noord tot in lengte van dagen zal mogen groeien en bloeien, besluit ik thans definitief deze inleiding en verklaar dit eeuwfeest voor geopend. 11 Voorzitter Metaalbond Ir. J. v. d. Berg Aanbieding van geschenken door personeel en gepensionneerden. Nadat de heer van West zijn rede heeft be ëindigd, voert namens het beambtenpersoneel de voorzitter van de beambtenkern, de heer P. Bergli, als volgt het woord: Ons bedrijf heeft vandaag een mijlpaal be reikt en we vieren een hoogtij-dag in verband met het eeuwfeest van Wilton. Onze oud ste directeur gaf zojuist een overzicht van de gang van zaken, sinds Roentgen en Bartel Wilton als grondleggers van het tegenwoor dige Wilton-Fijenoord optraden. De heer van West bracht hulde aan deze pioniers, maar ook werd lof toegezwaaid aan latere leiders van en andere werkers in het bedrijf. Werkers met hoofd en hand, die in goedé en in kwade tijden, gezamenlijk en hoewel hun belangen niet altijd parallel lie pen, gemaakt hebben wat er van te maken was: een alom bekend bedrijf, waarin thans duizenden hun brood verdienen. Sprekende namens alle ambtenaren, zij het

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 61