NIEUWS De Voorzitter van de Beambtenkern P. Bergh Pe Voorzitter van de Arbeiderskern J. W. fVeber ook mij vergund al degenen, die ons in het bedrijf voorgingen en dit opbouwden, dank te brengen voor hetgeen zij, op bun wijze en naar hun vermogen, voor de bloei van Wilton- Fijenoord hebben gedaan. Toch moet bij het verleden nooit al te lang worden stil gestaan. Elk tijdsbestek schept an dere problemen en zo ooit, dan is dat thans van toepassing, nu we wel een zeer dynami sche tijd beleven op technisch-, politiek- en sociaal-economisch gebied. En bij dat laatste vooral, met allerlei ingrijpende vraagstukken, zijn onze gezinnen direct-belangbebbend. Als ik in verband hiermede een enkel woord mag wijden met het oog op onze eigen W.F.- gemeenschap, dan kan het niet anders zijn dan een welgemeend woord van dank voor hetgeen de leiding voor het welzijn van haar medewerkers en oud-medewerkers heeft ge daan. Velerlei voorziening is ingesteld zonder dat van enige afdwinging sprake was en dan ge schiedde dit omdat de leiding begrip had, enerzijds voor de dikwijls harde werkelijk heid, anderzijds voor veranderde inzichten. Al is het hier voor ieder nog niet ideaal en blijven er ook in groter verband nog wensen, de goedwillende en niet van oudsher verbit terde kan constateren dat we - trots de hier en daar liggende klippen - de goede koers voorliggen om te komen tot een beter geheel. Bovendien hebben we niet allemaal hetzelfde karakter, maar als we denken aan het be kende „wrijving-warmte-nuttige energie", wel, dan is er resultaat en winst te boeken, hoewel het onmogelijk zal blijken het ieder naar de zin te maken. Er mogen aan beide zijden nog billijke ver langens zijn, men vergete niet dat omschake ling tijd kost, zeker in de onrustige tijden, die we nu al jaren beleven. Vele jongeren zijn lauw en denken „na ons de zondvloed"! Wat hébben zij al niet be leefd in hun jonge leven, en dat ouderen nog slechts schoorvoetend aan betere verhoudin gen - óók in bedrijf - gaan geloven, wie kan dat kwalijk nemen? Toch, als het getij verloopt, moet men de bakens verzetten en niet blijven vasthouden aan wat is geweest. Men moet vertrouwen vragen, maar het ook zélf geven en met het overbekende „rechten en plichten" ernstig rekening houden. Dan kan het niet anders of wederzijds wordt een sfeer van vertrouwen bereikt, die absoluut nodig is om in aller be lang opbouwend te kunnen werken. We moe ten de realiteit niet uit het oog verliezen en trachten allerlei zaken óók vanuit bedrijfs- standpunt te zien. Aldoende zullen velen of fers moeten brengen. Offers van vooroordeel,

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 62