NIEUWS 14 De heer IF. van der Vorm tekent het receptie-album de faam van het bedrijf tot ver buiten onze grenzen bekend is. Al is het niet altijd even vlot gegaan en zijn er in bet verleden weieens harde noten ge kraakt, de Wiltons waren wel zo zakelijk in gesteld, dat zij inzagen, dat ook op het ge bied van sociale verhoudingen de tijd niet stil bleef staan. Speciaal na de tweede wereldoorlog zijn de verhoudingen tussen werkgevers en werkne mers op een hoger vlak komen te liggen. Het is een verheugend feit, dat wij als kern, als het over arbeidsverhoudingen gaat, het meest met de vertegenwoordiger der derde generatie Wilton te maken hebben, n.l. met directeur Ir. B. Wilton. Dat er op het gebied van arbeidsverhoudin gen nog veel te doen valt, behoeft hier waar lijk niet gememoreerd te worden; daarover zijn zowel werkgevers als werknemers het eens. En dat de tijd ons dagelijks daaraan herinnert, staat als een paal boven water. Laten wij bij W.F. ervoor zorgen, dat wij on der alle omstandigheden onze tijd verstaan, tot groei en bloei van het bedrijf W.F. En hiermede, mijnheer van West, bied ik U de maquette aan met de symbolische voorstellingen betreffende het bedrijf en ik hoop, dat deze klok onder alle omstandigheden ons er aan zal herinneren, dat de tijd nuttig en efficiënt be steed moet worden. Prof. DrP Ik mag mij wel even voorstellen, want ik sta in een geheel andere positie als vroeger. Ik behoor tot de vroegere werknemers en het is namens al die vroegeren dat ik hier spreek. Het is een ander soort geluid dan U daar straks gehoord hebt, dat is vanzelf, maar toen ik, niet vanmorgen, toen was het donker, gis teren hier op de Vlaardingerdijk stond, dacht ik: Wat een entree, wat een entree. Geen hoge muren, geen grote ijzeren hekken, geen mensen aan de poort met hellebaarden, nee je zag glundere mensen, mooi geüniformeerd en het nodigde om binnen te komen. Het waren onze portiers en toen ik daarbinnen kwam zag ik in de voorjaarszon een foto-allee. Bij die eerste was ik haast geneigd mijn hoed af te nemen, zo duidelijk keek die kerel, die mijnheer, je aan en aan het eind van deze foto-allee, daar bleef ik toch even staan en dan moet ik zeggen wat ik wel eens gelezen heb wat de Hollanders vroeger gedaan heb ben Er is waarlijk iets groots gewrocht in deze 100 jaren. Nog een paar stappen verder, daar zag ik die reusachtige gebouwen, daar als ge strooid. Het eerste leek wel een grote bunga low, maar het was het kantoor. Zij zeggen J. Bouman de schrijver van het gedenkboek Namens de gepensionneerden spreekt de heer J. P. Bouman, oud-hoofdbaas van de Timmer- afdeling dan als volgt:

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 64