NIEUWS 16 Oude bekenden lagen van die grote brokken steenkool in. Maar dat is ook nodig in deze tijd en aange zien die warme geest die er heerst wel nuttig is voor het bedrijf, maar niet tastbaar is, moet je er toch een jas bij aantrekken en als er wat besproken moet worden dan heb je een aangename temperatuur nodig. En daarom hebben de gepensionneerden onderling ge dacht, wij moeten iets aparts geven dan wor den wij toch niet vergeten en daarom hebben wij gedacht om U een haard aan te bieden die dan kan aanvullen wat U aan de zoge naamde warme geest tekort schiet. Mag ik de Directie, en in het bijzonder de jonge generatie Wilton en haar staf, Gods zegen toewensen op de taak die op haar schouders is gelegd. Want alle mensen is een taak opgelegd die wij moeten volbrengen, willens of wetens, wij moeten deze volbren gen en ik hoop, dat U er de kracht voor krijgt om de geest, die hier bij Wilton is, te behouden en het teamwerk te bestendigen tot in lengte van dagen. Ook de president-commissaris, Mr. Jacq. Dutilh voert het woord en uit zijn rede cite ren wij het volgende: In de reeks van redenaars bij de heuglijke herdenking in eigen kring der werkgemeen schap Wilton-Fijenoord van een schoon jubi leum, voegt zich gaarne de woordvoeder na mens commissarissen. Zij vinden wel niet ge lijk gij allen, die dit hoort, hun hoofdbestaan in de arbeidseenheid, die de directie met U allen elk op zijn plaats vormt, maar zij ge voelen zich zeer nauw met U verbonden, om dat zij zich geroepen weten te werken en te zorgen voor de belangen der vennootschap en waar de belangen van Wilton-Fijenoord ge diend worden daar worden ook Uw belangen gediend en omgekeerd. Ik gebruikte het woord dienen, dat betekent werken met en voor an deren, wat alleen dan vruchtdragend en vol doening gevend gebeuren kan wanneer men heeft liefde voor het werk. Die liefde voor het werk treffen commissarissen in zo hoge mate aan bij U heren directeuren en bij U allen tezamen, vormende de staf, de mede werkers in ons, in Uw bedrijf. Met een enkel recent voorbeeld duid ik aan wat ik bedoel. In de kerstdagen herstelde een aantal Uwer een zware beschadiging aan de turbo gene rator van de „Rijndam". Vanzelfsprekend zei- det gij: Het is immers ons schip. En hetzelf de mag gezegd worden bij de noodreparatie van de aanvaringsschade van de „Westerdam' op j.l. Zondag. Dit deed een scherp licht op de geest van de werf vallen. Voor commis sarissen is het een voorrecht zich in dat licht te bevinden en het hunne bij te dragen, het te onderhouden en te doen schijnen. Wij wor den daarbij voorgegaan door de in voortref felijke teamgeest werkende directie, die toe gewijd haar taak aan de duizenden werkers in de W.F.-gemeenschap stelt ten voorbeeld, dat eigenlijk weer is liet spiegelbeeld van wat er in U allen leeft, dank zij de onuitputtelijke energie en het doeltreffend organisatiever mogen van ons aller voorgangers. Gedurende vele 10-tallen jaren neemt W.F. in het Nederlandse economische en indu striële bestaan met haar belangrijke relaties, zowel hier te lande als in den vreemde, een vooraanstaande plaats in. Dat deze bereikt is komt door de manier waarop de werkers de vennootschap gediend hebben en dienen. Het moet een voldoening zijn te weten, dat daar door de betekenis van ons dierbaar vaderland in de wereld gevestigd en vergroot wordt. Aan U heren directeuren en aan U allen min of meer verwijderde toehoorders, bieden com missarissen ter gelegenheid van dit jubileum de meest hartelijke gelukwensen aan, met het feit dat dit alles gezegd kan en moet worden en zij verbinden hieraan voor de toekomst een even hartgrondige wens, dat in U allen en Uw opvolgers de echte W.F.-geest tot in lengte der dagen zal blijven voortleven tot heil en bloei van ons bedrijf. Maar voor van daag vertalen wij W.F. met: Wij Feesten.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 66