19 ;?Jj> NIEUWS fonds, wat een belangrijke zaak is dat ge weest, toen ook hier een pensioenfonds werd ingesteld, want vroeger was het zo, dat oud en arm min of meer synoniem waren. Oude werknemers werden verwezen naar armenzorg en zij mochten blij zijn als zij in een armen huis werden opgenomen. Nu leeft algemeen de gedachte dat er een verplichting is voor de werkgevers om zorg te dragen voor een enigszins behoorlijk levenspeil ook van hun oude werknemers. Geen armenzorg maar recht. Ik wil ook nog een enkel woord wijden aan de menselijke betrekkingen die hier in deze onderneming een zo belangrijke rol spelen en dan wil ik ook in het bijzonder vermelden de arbeid van de heer Bartel Wilton, de kleinzoon van de stichter. De mensen worden niet meer gelijkgesteld met grondstoffen, ma chines en andere benodigdheden, maar de mens is een schepsel Gods, en neemt een heel aparte waarde in. De waardigheid van de mens brengt met zich mee dat deze mens in het middelpunt van de belangstelling wordt geplaatst ook in de onderneming. Dat was in de vroegere tijden niet bekend en het is met name het initiatief ook van de heer Bartel Wilton geweest. Het is ook mijn eigen persoonlijke ervaring, doordat ik het ge noegen heb gehad kennis te mogen nemen van zijn arbeid, hoeveel op dit gebied is bereikt. Niet alleen aan de zijde van de on dernemer, maar ook aan de zijde van de ar beiders heeft men sociaal oog gehad voor datgene, wat de tegenwoordige tijd vraagt en dan denk ik in de eerste plaats aan de mede werking, die verleend is aan het opvoeren van de arbeidsproductiviteit. Het is gelukkig in de tegenwoordige tijd ook in arbeiders kringen volkomen duidelijk, dat een hoog levensniveau en een beter levensniveau alleen kan worden bereikt door een hogere produc- De heer Th. J. de Hoog ridder in de orde van Oranje Nassau

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 69