NIEUWS tie en dat deze hogere productie weer alleen mogelijk is wanneer wij zorg dragen dat Nederland goed geschoolde arbeiders heeft, die hun vak kennen. Welnu wij hebben hier een bedrijfsschool in de onderneming, al 28 jaar, en er zijn ruim 150 leerlingen en ik zou van deze plaats af ook tot de jonge arbeiders willen zeggen: Bezoekt deze school, er is voor de toekomst niets van zoveel belang dan dat ge Uw kennis en bekwaamheid vermeer dert en op deze wijze U een toekomst schept. Wanneer ik op het ogenblik nog verder stil sta bij wat ik aan arbeiderszijde mag consta teren, dan is het dat er ook ingesteld zijn veiligheidscommissies en dat is een punt waarop ik van deze plaats ook de bijzondere aan dacht wil vestigen. Mijne Heren, de veiligheid in het bedrijfsleven vraagt toch wel onze bijzondere aandacht, want er is nog een zo groot aantal on gevallen in ons land en wat is daar alweer een menselijk leed maar daar naast: wat is het ook een economische schade. Er is pas een folder verspreid door het Veiligheidsin stituut, waaruit blijkt dat niet minder dan 200.000.000.per jaar in de tegenwoordige tijd nog in Nederland ver loren gaat aan economi sche schade tengevolge van ongevallen. Daarom is het van belang, dat voor die veiligheid veel wordt gedaan en het feit dat er hier in 1950 tien veiligheidscommissies zijn ingesteld, waarbij aan vankelijk wel verbetering werd verkregen, maar nog niet de verbetering die men wenst en ik wil de hartelijke hoop uitspre ken, dat de leden van de veiligheidscommissies het hunne zullen doen om dit fatale cijfer van 200.000.000.per jaar schade terug te brengen. En dan tenslotte aan ar beiderszijde is het meer en meer de wens gebleken, en gelukkig, om mee te leven met wat er in het bedrijf gebeurt en het siert de ondernemer, dat hij van zijn kant ook de kleine middelen aangrijpt om het mogelijk te maken. Mijne Heren, als een van deze kleine middelen be schouw ik b.v. de zogenaamde ideeënbus, die ook al twee a drie jaar wordt toegepast en waarbij ruim tweehonderd voorstellen zijn binnengekomen en men in vele gevallen een beloning heeft kunnen geven omdat deze voorstellen bruikbaar waren. Mogen wij dat ook weer zien in het brede licht dat het hier gaat om een plaats in de onderneming, van de mens in de onderne ming, eu te zien dat hij kan meeleven. De gedecoreerden

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 70