23 NIEUWS In de diegenen die in enigerlei functie als arbeiders of als boven arbeiders gestelden bij deze ar beid nauw zijn betrokken. o Tenslotte heeft onze directeur, de heer van West de verschillende sprekers beantwoordt, het personeel dank gebracht voor de geschen ken en de regeringsvertegenwoordiger, Mr. Dr. van Rhijn, de verzekering medegegeven, dat het bedrijf zijn taken ook in deze tijd zal blijven kennen. Receptie voor genodigden uit het personeel en ge pensionneer den in de receptiezaal. Kon men inderdaad voor de garage de weidse naam kiezen van receptiezaal? Steunende op allerlei uitspraken van de vele bezoekers, was dit inderdaad niet overdreven en een woord van lof aan ontwerpers en uitvoerders van deze omtovering is hier op zijn plaats: de garage was een zaal, waar het prettig was te verblijven. Eén groep echter had bet zwaar, ofschoon zij haar taak met bewonderenswaardig uithou dingsvermogen en opgewektheid heeft ver vuld. Met die groep bedoelen wij de directie leden en commissarissen, die alle handdruk- ken hebben „verwerkt". Die heren hebben nu de „theorie van het handdrukken" in de „practijk" ondervonden. Zij weten nu precies, dat 's mensen duim altijd maar weer „aan gebracht" op één en dezelfde plaats van eens anders hand een folterwerktuig kan worden, waarbij de grappen uit de middeleeuwen haast „kinderlijk" aandoen. Over de personeelsreceptie lezen wij nog: „In de tot receptiezaal omgebouwde garage volgt dan de ontvangst door de directie van genodigden uit het personeel. Aangezien het onmogelijk was alle personeelsleden hiertoe uit te nodigen heeft men zich moeten beper ken tot hen die meer dan vijf en twintig jaren aan het bedrijf verbonden zijn. Hoe groot deze kern van oude, getrouwe Wiltonwerkers wel is, moge blijken uit het feit, dat de direc teuren nog een twaalfhonderd mensen de hand moesten drukken. Bij deze receptie- gangers zijn inbegrepen de leden van de personeelskernen, bazen en onderbazen." Autoriteitenreceptie Als de laatste personeelshanddruk is „weg gewerkt" komt na een korte rust de bijna eindeloos lijkende rij autoriteiten om steeds maar weer dezelfde handen te zoeken voor de „lichte" handdruk.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 73