NIEUWS 24 Hierover lezen wij: „In de smaakvol tot receptiezaal ingerichte grote autogarage hebben directie en commis sarissen in de morgenuren een druk bezochte receptie gehouden. Daar heeft de minister van economische zaken, Dr. J. Zijlstra, als eerste de directie en het personeel gelukge wenst met dit eeuwfeest en namens de rege ring uiting gegeven aan de grote waardering, die zij heeft voor het belangrijke werk in de scheepsbouw dat hier wordt verricht. De ont wikkeling van honderd jaar scheepsbouw vindt haar afspiegeling in de geschiedenis van Wilton-Fijenoord met zijn ups en downs. Spreker wees er op dat juist in tijden van slapte het technische vakmanschap zijn waar de toont. De overheid heeft door de plaatsing van or ders bij de scheepsbouw de ontwikkeling ge diend. Die orders waren een welkome aan vulling voor de particuliere orders. Zij kwa men dus de stabiliteit in deze bedrijven ten goede, doch de Nederlandse scheepsbouw had niet zo'n hoge vlucht kunnen nemen als zij niet was geleid door bekwame mannen als Roentgen en Bartel Wilton. Mannen van dit formaat en hun opvolgers hebben de naam van de Nederlandse scheepsbouw gevestigd en tot een begrip in de wereld gemaakt. Zij zijn een sieraad van de Nederlandse industrie. De huidige positie van het Wilton-Fijenoord bedrijf is gezond, maar welk een bekwaam heid en doorzettingsvermogen is nodig ge weest om na de oorlogsjaren tot dit punt te komen. In 1949 had de productiviteit weer het vooroorlogse peil bereikt en in 1950 was dit overschreden, dank zij de modernisering van het productieproces en de toepassing van hogere efficiency, hetgeen hieruit blijkt dat in 1949 werden gebouwd 169.000 b.r.t. en in 1952 226.000, dat is 6.6 pet. van de wereld tonnage en dit met ongeveer hetzelfde aantal van ongeveer 45.000 man. Met trots kan vermeld worden, dat Neder land thans onder de scheepsbouwende naties een eervolle vierde plaats inneemt, een pres tatie waarin Wilton-Fijenoord met ere kan worden genoemd. De orderportefeuilles zijn op het ogenblik goed gevuld en het is uiterst moeilijk een prognose te geven, gezien de factoren, die de internationale vraclitenmarkt beheersen. In elk geval is waakzaamheid geboden en in dit verband wees spreker op de rede van presi dent Eisenhower, waaruit blijkt dat de Ver enigde Staten bereid en in staat zijn hande lend op te treden wanneer daartoe aanleiding zou bestaan.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 74