a 25 NIEUWS Spreker besloot met een persoonlijk woorrl tot de heren van Daalen, directeur en de Hoog, secretaris van de directie, die beiden kunnen terugzien op een meer dan veertig jarige werkzaamheid. Spreker huldigde hun beider kwaliteit en deelde mede, dat het de Koningin behaagd heeft hen te benoemen tot resp. officier en ridder in de Orde van Oranje Nassau. De burgemeester van Schiedam, Mr. J. W. Peek, heeft namens Schiedams burgerij ge lukwensen aangeboden. Hij wees er daarbij op, dat Schiedam vroeger alleen steunde op de geneverindustrie, doch thans 10.500 wer kers in de scheepsbouwindustrie heeft, waar van 7.000 bij Wilton-Fijenoord. Hij dankte de directie van dit bedrijf voor haar schenkingen aan stedelijk museum en ziekenhuizen. Namens de gemeente bood hij het door Karei van Veen geschilderde portret van de Koningin aan, dat een plaats zal krij gen in de directiekamer. De heer J. Twijnstra heeft namens de gehele Nederlandse industrie gelukwensen aangebo den bij dit eeuwfeest. Hij besloot zijn rede met de wens, dat de bloei van Wilton-Fije noord parallel zal gaan met de industriële ontwikkeling van Nederland en de bloei van de Rotterdamse haven en dat dit een bloei zal zijn waarop men trots zal kunnen zijn. Verder hebben nog gesproken de heer H. Peters van de Christelijke Metaalbewerkers- bond namens de Raad van Vakcentralen; de heer C. H. Buschmann namens de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de beneden Maas en het departement Schiedam van de Nederlandse Mij. voor Nijverheid en Handel, onder aanbieding van een legpenning dezer maatschappij; Ir. J. v. d. Berg, voorzitter van de Metaalbond en Ir. A. M. Schippers, na mens de commissie van surveyors en experts." AAN DE LUNCH Tussen de receptie voor autoriteiten en rela ties in is in het kantoor van Sociale Zaken een lunch geserveerd, waaraan naast commis sarissen, directie, hoofdambtenaren en ver tegenwoordigers van het personeel, talrijke autoriteiten aanzaten. De tafelpresident, de heer Mr. Jacq. Dutilh, maakte van deze ge legenheid gebruik de sprekers te bedanken. Wij citeren uit zijn rede: Het nadeel dat ik reeds nu Uw kout onder breek, weegt hopelijk op tegen het voordeel, dat U brengt de mededeling dat het niet in

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 75