NIEUWS 26 Al vroeg aan de koffie De Wethouders van Kinderen, van Bochove en Sabel Snel ruimen voor de volgende receptie de bedoeling ligt U bij het savoureren der spijzen bij deze jubileumdis, waarbij ik U allen hartelijk welkom lieet, met speeches te storen. Mij te dezer plaatse voorzittende kwa liteit verschaft mij echter het voorrecht en het genoegen U toe te spreken namens Com missarissen en Directie van liet jubilerende Wilton-Fijenoord. Niet zal ik U bezig houden met de geschiedenis der jaren die aan deze heuglijke dag voorafgegaan zijn. Zij is door de voortreffelijke pen van Prof. Bouman ge boekstaafd in het gedenkboek waarvan de meesten Uwer wel reeds zullen hebben ken nis genomen. Met het heden houd ik mij thans bezig, ontstaan uit het verleden, ge vormd door onze eminente voorgangers, die ons overdroegen de zware doch gaarne aan vaarde verantwoordelijkheid tot instandhou ding en verdere ontwikkeling van hun ar- beidsresultaten. Wat deze verantwoordelijk heid betekent, wordt ons duidelijk wanneer wij rondzien in de kring van onze rond deze tafel geschaarde gewaardeerde gasten. Wij hebben verenigd tezamen met de Minister van Economische Zaken, de voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal en de Staatssecretaris van Economische en Sociale Zaken. De hoogste functionnarissen van ver scheidene ministeries, de burgemeesters en afgevaardigden der gemeenten, binnen welke grenzen Wilton-Fijenoord belangen heeft, de hoogste autoriteiten van Vloot, Leger en Luchtmacht, alsmede de hoogste functionaris sen die de scheepvaart, de lonen en de arbeid regelen. In Uw midden ontbreken niet onze grootste opdrachtgevers van eigen bodem aan wie wij streven meer dan waar naar geld te geven, evenmin als onze gelukkiglijk op dit ogenblik rentegevende en niet rentenemende bankiers en de naar diverse zijden profitabele en profiterende licentiegevers, met de ver tegenwoordigers van de scherp op de rechten van de werf toeziende groepen van experts en surveyors. Aan de zijde van de voorzitter der Kamer van Koophandel voor de Beneden- Maas en Rotterdam vinden wij de bestuur ders van Nijverheid en Handel, Werkgevers- en Werknemersorganisaties met vertegen woordigers van personeel uit eigen staf, kern en bijzondere verenigingen en voorts een aan tal heren wier verhouding tot en belangstel ling in ons bedrijf hun tegenwoordigheid hier meer dan rechtvaardigt. Onze verantwoorde lijkheid is het nu die allen naar hun zin Ie maken tot wederzijdse voldoening. Eenvoudig is dit in ons enorme veelzijdige bedrijf niet en ik kan wel begrijpen wat er nu op deze gedenkwaardige dag omgaat in de hoofden van Directie, Commissarissen, stafleden en werkers van Wilton-Fijenoord. De jonge las-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 76