27 (fö) NIEUWS ser en koperslager zojuist uit de bedrijfs- school komend is op zijn plaats even belang rijk als elders het begrip voor de eisen voor efficiënte bedrijfsvoering bij Rijksbemidde ling, Arbeidsinspectie en Werknemersorgani saties, terwijl een goede verhouding in welk verband ook tot de gelijkgerichte metaalver werkende bedrijven evenzeer op de voor grond moet staan als de tevredenheid van onze opdrachtgevers, onverschillig of dit overheidsinstellingen of particuliere maat schappijen zijn en stelt men daarnevens de bijzonderlijk in deze tijd van hoge belasting druk stijgende lasten op sociaal en ander ge bied, zwaar drukkende maar onafwijsbare eisen der financiering van onderneming, or ganisatie, installatie, aanschaffing en uitbrei ding van bedrijfsmiddelen, dan vraagt men zich nu op een dag als deze waarschijnlijk af hetgeen men gedaan heeft en doet en dan vindt men bij deze gewetensvraag steun in de viering van dit jubileum. Ik grijp terug naar enkele woorden die he denmorgen ter officiële receptie zijn gespro ken, dat het H. M. de Koningin, gehoord haar raadsleden, behaagd heeft een hoge onder scheiding toe te kennen aan onze directeur, de heer van Daalen, en ook aan onze secre taris de heer de Hoog, welke ons met grote vreugde vervullen. Zij beiden kunnen terug zien op een meer dan 40-jarige arbeid in ons bedrijf. Zij zijn beiden één met ons bedrijf en de eer hun hedenmorgen te beurt gevallen, zullen zij beschouwen als een erkenning dat hun bedrijf een eervolle plaats inneemt in de Nederlandse Industrie, benevens de waar dering voor de persoonlijke verdiensten die er uit spreken. Meer woorden die ons hart geroerd hebben zijn hedenmorgen gesproken; het economi sche overzicht van de betekenis van ons be drijf, gegeven door de Minister van Econo mische Zaken, kan ik uit de aard van de zaak niet volgen op de voet, maar ik kan hem de verzekering geven, dat wij getroffen zijn door de juiste blik die hij heeft op de gang van zaken in ons bedrijf en op het streven dat de leidinggevende personen daarin beogen. De verantwoordelijkheid, die ik U zoëven heb geschetst, die wordt, gelijk gezegd, gaarne gedragen, maar dat de wijze waarop zij ge dragen wordt ook waardering heeft gevonden hedenmorgen, geeft ons een zekere gerust stelling. De wijze waarop de burgemeester van Schiedam geschetst heeft de positie van ons bedrijf in zijn gemeente en hoe hij aan zijn rede heeft willen verbinden het geschenk van het portret van H. M. de Koningin voor onze directiekamer, stemt ons tot grote dank baarheid en wij hopen dat het werk dat in Ook de pers had het druk Hartelijk dank. onbekende medewerksters Gedeelte van het Parkeerterrein

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 77