EXPOSITIE IN DE BEDRIJFSSCHOOL 31 NIEUWS In het kader der jubileumgebeurtenissen pas te een tentoonstelling van het werk van onze leerlingen en omscholers volkomen en zo kon den wij bij een bezoek aan de Bedrijfsschool vaststellen, dat de eisen, die men aan goede vaklieden stelt, heden ten dage niet gering zijn. De resultaten van het huidige vakonder wijs op onze bedrijfsschool, die men op deze tentoonstelling kan bezichtigen, geven een goed beeld van de school èn de leerlingen: aan de ene zijde leraren, die door en door vaklieden zijn en hun jongens weten bij te brengen wat nodig is, aan de andere kant de scholieren (plm 200), die al „kleine wonde ren" verrichten. Loopt men langs het tentoongestelde en liefst in gezelschap van één der leraren, dan krijgt men uit de eerste hand die inlichtingen, wel ke nodig zijn om een en ander naar waarde te kunnen schatten. Er waren werkstukken te zien van draaiers, fraisers, modelmakers, bankwerkers, plaat werkers, koperslagers, lassers, schilders, kort om alle vakken waren vertegenwoordigd. Ook enkele werkstukken van omscholers vonden een plaats. Dat velen deze expositie hebben bezichtigd is vanzelfsprekend. Het aantal bezoekers was plm 2500 en de heer van der Jagt heeft op nieuw ervaren, dat ook de ouders van zijn leerlingen veel belangstelling tonen voor het werk van hun jongens. Vooral als vader zelf vakman is, zal hij be grepen hebben, dat vele werkstukken (zie bijvoorbeeld het werk van de koperslagers) reeds de kentekenen van de a.s. vakman ver tonen. Ook echter in alle andere vakken valt de zui vere afwerking in het oog, zodat een bezoek aan deze tentoonstelling de moeite waard was. Zoals bekend gaat de opleiding ook gepaard met onderwijs in vaktekenen, vakleer, veilig werken, materialen kennis, terwijl ook aan de sport de nodige aandacht wordt besteed. Als het diploma behaald is, dan is de leiding overtuigd, dat een" goed voorbereid jongmens gereed staat om in de voorste gelederen van het personeel zijn arbeid te kunnen verrich ten als ijver en ambitie hem daarbij blijven steunen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 81