Nabeschouwingen van de Feestcommissie NIEUWS 34 Wat de voorbereidingen betreft voor de ju bileum-feesten op 7 Januari op de werf en op 11, 12 en 13 Januari in de Ahoy'-gebou- wen, volgen hier enkele publicaties, welke een beeld geven van de activiteiten, ont plooid gedurende de tijd, die eraan vooraf ging en in de feestweek. Van half Augustus af tot half September '53 werd een „bestek" ge maakt, omvattend cir ca 100 vel folio-papier, waarin werd vastge legd hoe het program ma in grote trekken zou moeten verlopen. De eerste handeling, welke algemene be kendheid kreeg, was de enquête onder het personeel, voor de Ahoy'-f eestavonden. Het aantal formulie ren, dat aan het per soneel werd uitgereikt, bedroeg 6947; dat aan gepensionneerden 789 en dat aan diversen 117 stuks. Totaal werden 7483 stuks met „ja" beant woord en 163 met „neen"; op 207 enquê te-formulieren bleef het antwoord achter wege. Het is gebleken, dat men voor Woensdag 13 Januari de mees te interesse had. De verhouding was ongeveer als volgt: Op Maandag 11 Januari 2000 stemmen Op Dinsdag 12 Januari 2400 stemmen Op Woensdag 13 Januari 2800 stemmen Geen voorkeur 300 stemmen De jubileum-commissie stond van half Octo ber af (dit was dus na de inlevering van de enquête-formulieren) voor de taak de bin nengekomen gegevens te verwerken. Er wer den 2 enquête-boeken aangelegd, bestaande uit totaal 270 grote dubbele pagina's. Op elk blad staan geheel links 38 namen van feestgangers onder elkaar. Vervolgens zijn er kolommen in opgenomen voor de Maandag, de Dinsdag en de Woensdag. Per feestavond moesten voor elke feestganger de volgende gegevens verzameld worden: a. Komt alléén, of met dame, of komt niet. b. Is medewerker, of dame is medewerkster. In de c. Genodigde en introducé krijgen plaats in een bepaald vak. Voor het vervoer moesten nog de volgende gegevens verzameld worden voor de R.E.T. d. Waar en in welke wijk woont de feest ganger. e. Maakt hij gebruik van de extra ingelegde diensten om 18.00 uur? f. Maakt hij gebruik van het vervoer huis waarts om 0.30 of om 2.00 uur Voor 7850 feestgangers moest dit in de enquê te-boeken worden vast gelegd. En dan nog de vele mutaties, welke na de enquête plaats vonden. (Wellicht be grijpen nu degenen, die hun formulier niet tijdig inleverden en te- laat met het verzoek om kaarten kwamen, dat dit meestal niet meer in behandeling kon worden genomen). Op alle drie de avon den waren de 5150 plaatsen bezet. Nadat de R.E.T. onze verwerkte gegevens had ontvangen, heeft zij kans gezien om bin- Inn ao ril nen twee weken nadien 8 J zes verschillende bus dienstregelingen in elkaar te zetten, d.w.z. per avond twee. Alle deelnemers, die buiten Rotterdam en omstreken wonen, zijn naar de Maandag ver schoven; in totaal waren 21 verschillende buslijnen in actie om hen thuis te brengen. Hiervan liepen 16 lijnen naar plaatsen buiten Rotterdam. Het buitenvervoer strekte zich uit over diverse plaatsen zoals Leiden, Dordrecht, Hoek van Holland, Lekkerkerk enz. Op Dinsdag en Woensdag bedroeg dit aantal lijnen 15. Verder was de R.E.T. nog belast met het ex tra vervoer van gasten, 's ochtends en 's mid dags op 7 Januari, met het vervoer naar en van Parkzicht op 8 Januari, en met de wijzi gingen, die aangebracht moesten worden in het groepsvervoer in verband met de veran deringen der werktijden. Een woord van dank en lof aan de R.E.T. is hier zeker op zijn plaats.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 84