NIEUWS 38 In afwachting van de feestgangers onder het - laten we eerlijk zijn - dikwijls gezellig kankerend WF-personeel zóveel animo voor Ahoy' bestond, was een verras sing. Pas-in-WF-dienst-aangenomenen en nog een enkele groep moesten dan ook noodge dwongen worden uitgesloten. Niemand ge loofde aan „plaatsgebrek", maar de feest gangers zullen kunnen beamen dat dit geen phrase was en uitbreiding was onmogelijk. Het was ook niet mogelijk gehoor te geven aan allerlei verzoeken van hen die vroeger op enigerlei wijze in verband tot Wilton- Fijenoord hadden gestaan. Wij hebben nu eenmaal een groot bedrijf met velerlei muta ties, maar half Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen er bij halen, gaat alle goede wil te boven. Waar grenzen moeten worden ge trokken, heb je altijd boffers en wanboffers. De grootte van de jubileum-gratificatie lag ieder na aan bet hart. Er is gevist en gehen geld met allerlei soort tuigjes en velerlei soort deeg, maar de zeer enkele ingewijde bleef potdicht. Toen een en ander bekend moest worden en een gedeelte van het perso neel van afdeling Sociale Zaken, dat spontaan vele extra uren heeft medegewerkt aan de Ahoy'-voorbereidingen, bij het gratificatie- werk moest worden ingeschakeld, is het ge heim bewaard gebleven. Sportief! Het vervoer naar huis, in handen van de R.E.T., van Dordrecht tot Leiden en van Hoek van Holland tot Lekkerkerk, was O.K. en gaf geen aanleiding tot opmerkingen. Dat sommigen persé een zitplaats verlangden zul len we maar vergeten. Die enkeling speelt op de massa geen rol. Dat zijn de lui, die als zij moeten staan, nimmer met tram of bus reizen en dus altijd een taxi huren. De artisten, die dienaangaande toch wel enig inzicht hebben - waren wonderwel te spreken over het W.F.-publiek en vonden het een „royale boel". Toch kregen zij elke avond niet meer dan U of ik. De samenwerking tussen de verschillende functionarissen, uit alle rangen van ons be drijf, was prima. Zij allen hebben zich - ook al weer spontaan - gegeven en dat in goede

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 88