39 NIEUWS Hoe vol het was harmonie iets te bereiken valt, geeft moed voor de toekomst. Het „publiek" zijn we dankbaar, speciaal dat op de tribunes. Door hun letterlijke en figuurlijke inschikkelijkheid, konden velen nog van een plaatsje worden voorzien. Er is geen wanklank gehoord, alles ging even orde lijk. Zij die „het vaantje streken", hadden dit te danken aan emotie, warmte enz. en werden door de goede zorgen van het Rode Kruis geholpen. Met artisten en personeel, waren er zo onge veer 5700 mensen iedere avond in het Ahoy'- gebouw. Het was uitgesloten het ieder naar de zin te maken. Niet ieder kon een goede plaats worden toegewezen, het Ahoy'-feest was geen familie- maar een massa-bijeen komst en we moesten roeien met de riemen die we hadden. Gestreefd is naar een eerlijke plaatsverdeling, maar natuurlijk zijn er fou ten gemaakt. Dat echter onze „ouden van dagen" een goed plaatsje „parterre" hadden, zal niemand hun misgunnen. De restaurateur, de heer van Weizen, met zijn staf heeft het zijne bijgedragen, de avonden een vlot verloop te doen hebben. De eerste avond was de hele zaal in 15 minuten van koffie en amandelbroodjes voorzien. Over tijd gesproken: de tweede avond had den we „de kern aan het lijntje" en ging de ontruiming van de voorste 3 vakken gesmeerd. Het opklaren van de dansvloer plm. 2 vak ken „zitjes", duurde 9 minuten en 12 secon den. De heer Weber heeft op de laatste avond namens het gehele personeel een woord van dank gesproken. Hij deed dat op de hem eigen wijze en hetgeen hij zei, was allen uit het hart gegrepen. Onze bedrijfsschool hield ter gelegenheid van het jubileum een tentoonstelling van werk der leerlingen. Voor ieder vrij toegankelijk. Er werd gratis thee geoffreerd, netjes op z'n Volksbonds, kopje, schoteltje, lepeltje, zakje suiker. De Ahoy'-feesten hebben een prima pers ge had, er werd gesproken over perfecte organi satie enz. enz. Toch zouden we haast zeggen: „Een volgend maal nog beter!" Waarom zou den we geen W.F.-lustra gaan vieren? Uiter-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 89