NIEUWS Hoe wij feest gevierd hebben 40 Die kant op, meneer aard wat ons betreft zonder gratificatie en met wat minder „bonnetjes", alles dus veel eenvoudiger. Ahoy' wordt toch vergroot en verbeterd Maar nu in ernst. De heer van Daalen onze hartelijke gelukwensen met de hem, in zijn functie van directeur, toegekende Koninklijke onderscheiding en aan de gehele leiding van ons bedrijf onze welgemeende dank, voor al hetgeen wij, in verband met het Wilton- Fijenoord-jubileum, hebben mogen genieten. P. Bergh, Voorzitter Beambten-kern. Toen half 1953 officieel bekendgemaakt werd, dat het 100-jarig bestaan van het Wilton-be drijf met een groot feest gevierd zou worden, waren wij er nu niet bepaald gerust op, dat alles tot in de puntjes zou slagen. Wij wisten toen ook niet hoe de directie zich een en ander voorstelde. Wij kregen echter goede hoop toen bij de installatie van de Jubileum commissie door de heer Ir. B. Wilton deze ons mededeelde, dat het een feest moest wor den, gedragen door het gehele personeel. En aangezien de Commissie was samengesteld uit alle geledingen van het personeel, was er alle reden toe, onder bezielende leiding van de heer Ir. J. H. Wilton hoopvol aan het werk te gaan. Dat het organiseren van een feest voor 15.000 mensen niet zo maar voor elkaar is, begrijpt een ieder wel. Het heeft dan ook lieel wat hoofdbrekens gekost eer alles in kannen en kruiken was. Het was na tuurlijk gemakkelijker geweest het een of an dere bureau op te dragen een feestprogram ma in elkaar te draaien, maar dat was niet de bedoeling. Het feest moesten wij allen maken en de hoogtepunten in het programma moesten door ons eigen personeel geleverd worden. Hoe wonderwel zijn wij als personeel daarin geslaagd en wat hebben de heren Gip- hart en Pala daarvoor een schitterend stuk werk geleverd. We hebben hem de eerste avond, 11 Januari, in Ahoy' als feestcommis sie danig zitten knijpen, laat ik het maar eer lijk bekennen. Hoe is alles echter schitterend verlopen. Ik hoef er verder niet over uit te weiden, jullie hebt het zelf allemaal meege maakt. En dat alles zo goed is verlopen, daar aan hebben jullie allen meegewerkt. Ik dank jullie daar allen hartelijk voor. Op de laatste feestavond in Ahoy' heb ik er reeds op ge wezen, dat zo'n feest als wij nu hebben mee gemaakt, 30 a 40 jaar geleden niet mogelijk was geweest. Toen waren de verhoudingen van dien aard, dat zoiets niet kon plaatsheb ben. Dat de bewustwording van de arbeiders nu zo ver is, dat zulk een massaal feest op gepaste wijze kon worden gevierd, is voor ons, oudere arbeiders, een groot genoegen en moet voor de jongeren een aansporing zijn op deze weg voort te gaan. Het is toch altijd nog zo, dat de wereld zal zijn wat wij men sen er van maken. Ik wil op deze plaats de directie namens alle werknemers van harte bedanken voor het feest, dat ons is aangeboden en voor de grati ficatie welke aan de werknemers is gegeven. J. W. Weber, Voorzitter Kern.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 90