NIEUWS 42 De welverdiende huldiging van auteur en componist 5000 Personen waren op Wilton-feest in Ahoy' gebouw. Declamatorium was het hoogtepunt. Geslaagde uitvoering. Ongetwijfeld geslaagd mag de toonzetting van de tekst heten; de heer Pala legde er veel eer mee in. o In strakke bewoordingen heeft de schrijver de figuren en het werk van de stichter Bartel Wilton en diens opvolgers symbolisch gestalte gegeven. Het is bijzonder treffend, dat schrijver en componist elkaar zo goed hebben aangevoeld. Zeer terecht werden tekstdichter en compo nist gelauwerd voor hun zeer fraaie schep- ping. o Prachtig personeelsfeest van 100-jarig W.F. Maar zelden zal een zo groots feest als dat voor het personeel van het 100-jarig W.F. zo feilloos zijn georganiseerd; gisteravond (11 Januari,Red.) hebben 5000 feestgangers, le den van het personeel met hun vrouwen of verloofden in de kunstzinnig en bijna huise lijk ingerichte Ahoy'hal de eerste van de drie ronden meegemaakt. Het was in alle opzich ten en tot in details verzorgd af. o De derde avond in de Ahoy'hal was een da verend succes. Alles verliep bovendien nog vlotter dan bij de première. Het contact tussen toneel en zaal was perfect. Toen dan ook dirigent Pala de meer dan vijf duizend opriep, om staande de laatste strofe van het declamatorium mee te zingen, kwam er een reactie, die men nau welijks voor mogelijk zou hebben gehouden. En machtig en ontroerend weerklonken de indrukwekkende woorden door de enorme ruimte, gedragen door een aangrijpende mu ziek. De menigte was als het ware gefascineerd. Als gehypnotiseerd beklom de woordvoerder van de kern, de heer Weber, het toneel en op zijn verzoek bracht men een driewerf „hoera" op Wilton-Fijenoord uit, dat het sta len geraamte van de Ahoy'hal deed trillen. Zo zouden wij kunnen doorgaan, want veel lof is aan W.F. toegezwaaid over dit feest. Wij lezen terecht een eresaluut aan de heren

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 92