45 ft|) NIEUWS Het is vandaag 12 Januari 1954, de dag na de eerste feestavond van Wilton-Fijenoord in de Ahoy'-hal en ik vraag me af, waarom ga ik meteen deze woorden vastleggen op papier Omdat ik bang moet zijn de indrukken te spoedig te vergeten Het zou wat Vergeten Diep in ons hart staan de woorden gegrift, die er gesproken en gezongen zijn. Kunnen de woorden, die ik hier zit te schrijven, de gevoelens van ons, toehoorders, weergeven na het Wilton-feest Het is onmogelijk En toch moet ik het proberen. - We wisten al jaren, dat er begin 1954 feest zou zijn bij Wilton en we zeidendat zal een feest wordenEn enige maanden geleden stond er zo'n klein simpel berichtje in ons W.F.-orgaan: Ir. J. H. Wilton heeft de algehele leiding, PuntEn ook dit vonden we weer heel gewoon Natuurlijk, iemand moet de leiding hebben. Totdat we enige weken geleden het keurig verzorgde programma in handen kregen en tóen wisten we het als bij toverslag: er wordt iets groots verricht bij Wilton, ook als er feest gevierd moet worden. Welk een organisatie En nu de avond zelf. Vanaf het moment, dat we de Ahoy'-hal betreden is alles in de puntjes verzorgd. Ordecom missarissen wijzen ons de weg naar de garderobe en daarna naar de stands, waar we de fees telijk verzorgde pakketten en blijvende herinnering in ontvangst mogen nemen. We nemen onze plaatsen in de zaal in en we zijn blij met elkaar, alle werkers en hun vrouwen van Wilton-Fijenoord, dat we samen dit feest mogen meemaken. En als dan op de aangekondigde tijd de gordijnen van het podium vaneen gaan en het geweldige zangkoor en de Harmonie, de dirigent, bariton en declamator voor ons staan, dan voelen we ons klein worden. De heer van West, de oudste directeur, heet ons allen hartelijk welkom en hoopt, dat we een gezellige avond mogen hebben. - Dan is het nog even stil in de zaal met de duizenden, een ieder voelt de spanning. Daar begint het spreekkoor en daaraanvolgend de voortreffelijk gekozen woorden van de heer Giphart, uitgesproken door de declamator, die met zijn sublieme stem deze woor den voor ons deed leven. Het was ontroerend Voor ons rees in gedachten de figuur van de oprichter Bartel Wilton, die met zijn enorme wilskracht en energie de stoot heeft gegeven tot dat wat wij nu samen mogen belevenEen honderd-jarig bestaan van Wilton. Even moet ik drie regels aanhalen uit bet derde gedeelte: Veel is op allerlei gebied Veranderdmaar nog altijd niet De taaie wilskracht uit *l verleden Nooit, nee nooit mag die taaie wilskracht verloren gaan, werkers van Wilton-Fijenoord We hebben ontroerd zitten luisteren en ik ben het met de heer van West eens, dat met woorden niet is uit te drukken de dank, die we verschuldigd zijn aan allen, die ons deze avond tot een onvergetelijke hebben gemaakt. Na het declamatorium kwam het filmjournaal. We vonden het gezellig ten film van het bedrijf te zien, maar wie schetst onze verbazing toen we daar op het witte doek, notabene 4 dagen na de officiële dag, die hele jubileumdag voor onze ogen zagen getoverd. Vanaf de prille ochtend tot ver na de middag is alles op de rolprent vastgelegd. Dat we ook hiervan getuige hebben mogen zijn was een waardig slot van de feestelijke herdenking van dit 100-jarig bestaan en na de pauze kwam het feest-vieren Natuurlijk moest er feest gevierd worden. En daarin slaagden de artisten van het keurig verzorgde programma meesterlijk. We hebben genoten van alles wat er geboden is, van de conferencier Cees de Lange, van de 3 Willards, van Gino Manelli, meesterlijk an de Rolling Stars, de Chico's, de clowns en van Crochet, die tenslotte het hele podium herschiep in een bloementuin met de Wilton- en de Hollandse Vlag. Kon het feeste lijker Van deze plaats nog eens hulde aan de samenstellers en alle medewerkers van dit geweldige programma. En nu is het feest voorbij en beginnen we met vreugde en met ernst aan de volgende eeuw. En alle werkers van Wilton-Fijenoord roep ik toe: zet U voor 100% in voor de taak, die U gesteld is. En de echtgenoten van deze werkers zou ik willen zeggen: steunt Uw man zoveel mogelijk, zorgt ervoor, dat de tijd die hij thuis doorbrengt werkelijk ontspanning voor hem is, zodat hij zijn dagtaak met opgewektheid kan beginnen. Ik wil nog even die vier regels in Uw herinnering brengen, waaraan we allen, mannen zowel als vrouwen kunnen meewerken: Bouwt voort aan het werk van de oudenBehoedt en bestuurt wat zij bouwden Bouwt voort in hun krachtige geest. Zij zijn U ten voorbeeld geweest Dit zijn de indrukken van een simpele huisvrouw van het feest in de Ahoy'-hal (aldus besluit de echtgenote van één onzer werknemers haar verslag).

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 95