SOCIALE RUBRIEK (tj|) NIEUWS 46 E WIJZIGINGEN IN DE SOCIALE VER ZEKERINGSWETGEVING Per 1 Januari 1954 zijn de loongrenzen als volgt gewijzigd: Ziektewet Niet verzekerd zijn personen, die een vast loon in geld van meer dan 5300,per jaar verdienen. Het maximum dagloon, waarover liet zieken geld en de premie worden berekend, is ver hoogd tot 15, Over de pensioen-premie wordt geen premie Ziektewet meer ingehouden. Het loon, waar over de ziekengelduitkering wordt berekend, wordt verminderd met de pensioenpremie. Ziekenfondsenbeslu.it De loongrenzen zijn gelijk aan het vermelde onder Ziektewet. Ongevallenwet In deze wet bestaat geen loongrens. Wel is het maximum dagloon, waarover premie ver schuldigd is (te betalen door de werkgever) en waarover de schadeloosstelling wordt bere kend, verhoogd van 14,op 15, nvaliditei tswet De loongrens, waarboven men niet meer ver plicht verzekerd is, is eveneens verhoogd van 5025,— tot 5300,per jaar. Kinderbijslagwet Van 1 Januari 1954 af bedraagt de kinderbij slag: voor het eerste kind 0.43 per dag voor het tweede en derde kind 0.54 per dag Bij huwelijk van een kind voor het vierde en vijfde kind 0.75 per dag voor elk volgend kind 0.85 per dag De leeftijdsgrens voor studerende kinderen is gebracht van 21 jaar op 27 jaar. De werkne mers, die studerende kinderen hebben in de leeftijd van 21 Urn 26 jaar worden aangera den dit te melden op de afdeling Sociale Zaken. Pensioen premie Bedrijfspensioenfonds) De op het loon per week in te houden pre mie is verhoogd van 1.50 tot 1.60. Wachtgeld- en Werkloosheidswet De inhouding op het loon voor deze wet is nader vastgesteld op 1.6% in plaats van 1.9%. o Ten slotte vermelden wij nog dat alle op 1 Ja nuari 1954 lopende uitkeringen krachtens de Ziektewet en de Ongevallenwet door ons met 5 zijn verhoogd. FABRIEKSREGLEMENT (Vervolg) Artikel 48. Over de tijd gedurende welke ds werk nemer de bedongen arbeid niet heeft verricht, is hem geen loon verschu'digd, behoudens het bepaalde in artikel 50. In dit artikel wordt verwezen naar: In de gevallen, bedoeld in de artikelen 1638 c en d van het Burgerlijk Wetboek, zal slechts loon ivorden betaald, voor zo ver een regeling in de voor de onder neming van kracht zijnde Collectieve Arbeidsovereenkomst daarin voorziet. De artikelen 1638 c en d van het Burgerlijk Wetboek zijn achter in het reglement ingelast. Voor de gevallen van doorbetaling van loon bij onze onderneming verwijzen wij naar de voor de Metaalindustrie van kracht zijnde Collectieve Arbeidsovereenkomst. Artikel 18 van deze C.A.O. luidt als volgt: Kort verzuim. 1. Bij verzuim zoals bedoeld in het 3e en 4e lid van artikel 1638 c van het Burgerlijk Wetboek, wordt geen loon betaald, be houdens het hieronder bepaalde. Voorzover zodanig verzuim binnen de arbeidstijd noodzakelijk is, wordt de ge derfde verdienste doorbetaald in de na volgende gevallen tot de daarbij vermelde duur: a. over 4 dagen: bij overlijden van de echtgenote. b. over 2 dagen: bij huwelijk van de werknemer;

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 96