IN MEMORIAM 47 NIEUWS Het was met ontroering, dat wij op Vrijdagmorgen 22 Januari 1954 kennis namen van het bericht, dat de heer J. P. BOIIMAN, die gedurende vele jaren als hoofdbaas van de afdeling Timmerlieden bij ons werkzaam is geweest, die nacht na een kortstondig ziekbed was overleden. Nog vers ligt in ons geheugen de toe spraak, welke hij ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan in de directie kamer namens de gepensionneerden heeft gehouden, waarbij hij namens deze groep een geschenk aanbood. Hier toonde hij zich nog vol activiteit en niets deed vermoeden, dat reeds zo spoedig het einde voor hem daar zou zijn- Zij, die hem gekend hebben, wéten dat in de heer Bouman een goed mens is heengegaan. A. W. KELLER oud-werknemer, die ca. 50 jaar als baas afdeling Timmerlieden zijn krachten aan het bedrijf heeft gegeven. (Overle den 7-ll-'53). J. A. v. d. HEIDE oud-werknemer, die ca. 29 jaar als kale fater aan het bedrijf verbonden is ge weest. (overleden 19-12-'53). C. H. SCHOLTE die ca. 16 jaar eerst als slijper en later als gereedschapuitgever bij de onderne ming is werkzaam geweest, (overleden 20-12-'53). A. J. BONGERS oud-werknemer, die ca. 25 jaar eerst als ijzerwerker en later als kastbaas-gereed- schapuitgever in de afdeling Scheeps bouw Reparatie gewerkt heeft, (over leden 27-12-'53). Th. J. ETMAN oud-werknemer, die ca. 17 jaar als bik ker bij de onderneming in dienst is ge weest. (overleden l-l-'54). S. VUYK oud-werknemer, die ca. 38 jaar in de Modelmakerij gewerkt heeft, (overleden 12-l-'54). K. van HOFWEGEN die ca. 17 jaar als hoorder de onderne ming heeft gediend, (overleden 17-l-'54) Hun nagedachtenis zal door ons in ere gehouden worden. bij overlijden van een kind; hij overlijden var} een der ouders. e. over 1 dag: bij bevalling van de echtgenote. (Indien een werknemer aannemelijk maakt dat één dag verzuim niet voldoende is, kan dit worden uitgebreid tot ten hoogste twee dagen) bij 25- en 40-jarig huwelijk van de werk nemer; bij huwelijk van een kind; bij overlijden of voor bijwonen van de begrafenis van: een der grootouders van de werknemer of van de echtgeno(o)t(e), een zuster, een broer, een der schoonouders, een schoonzuster, een zwager, een schoondochter, een schoonzoon, een kleinkind; bij keuring voor de militaire dienst (in gevolge de beschikking van het College van Rijksbemiddelaars d.d. 19 Augustus 1946, Ned. Staatscourant No. 161). d. over ten hoogste 1 dag in totaal per kalen derjaar: hij huwelijk van een broer, zuster of kleinkind, of professie van een kind, broer of zuster, of priesterwijding van een kind of broer. e. over een naar redelijkheid te bepalen tijd tot ten hoogste 1 dag: bij de vervulling van een bij wettelijk voorschrift of door de overheid zonder geldelijke vergoeding opgelegde verplich ting voor zover deze verplichting persoon lijk moet worden nagekomen en dit niet in de vrije tijd kan geschieden; voor het doen van een vakexamen ter ver krijging van een erkend diploma, indien dit in het belang van het bedrijf is.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 97