I -If W%$^- 49 NIEUWS De nieuwe entree van het hoofdkantoor deling Reparatie (en de daarbij behorende afdelingen) vindt met de kamer van direc teur C. J. A. van Daalen. Links van de ingang bevinden zich de kamers van de directeuren S. van West, Ir. J. E. Woltjer en Ir. B. Wilton. Vanaf de ingang rechtuit de trap op komt men bij de administratieve afdelingen terecht (Hoofdboekhouding, Correspondentie, Maga zijnadministratie en Inkoop). De dienstgang vanuit de grote hal rechtuit, leidt naar de afdelingen Sociale Zaken, Be- drijfsboekhouding en Tekenkamers. De verschuivingen en verplaatsingen van ver scheidene afdelingen zijn in hetzelfde tempo als de verbouwing uitgevoerd en iedere af deling heeft nu haar eigen terrein. Het interne verkeer is eveneens gewijzigd en verbeterd, want de personeelsingang (aan de noordzijde van het hoofdkantoor gelegen) maakt nu, dat op spitsuren (12 en 5 uur) geen opstoppingen meer ontstaan bij de uit gang, van binnenkomenden en vertrekkend personeel. 2. Is deze - bijna revolutionair aandoende - verbouwing volgens het tijdschema pre cies op tijd klaar? Beslissingen over de veranderingen werden vrij laat genomen, maar„tussen Sinter klaas en Kerstmis kan de mens het meeste verdragen" (letterlijk opgetekend uit de mond van Ir. Woltjer), waarmede dan hier bedoeld is geworden, dat van de 2 ploegen, die dag en nacht elkaar afwisselden veel ge vergd kon worden, zodat op 4 Januari - dus op tijd - de verbouwing klaar was. Ir. Woltjer benut tevens de gelegenheid om het personeel van de B.A.M. en het eigen per soneel te danken voor de prestaties. 3. Waarom is het plein voor de ingang zo grondig veranderd? Op het oude plein was niet voldoende par keerruimte en de situatie aldaar vereiste eveneens verbetering. Dit is tegelijkertijd ge beurd en ook hier valt een grote verandering waar te nemen. Door het ruime plein lijkt het alsof het kantoor verder van de werf af ligt en op meer gunstig gelegen plaatsen komt straks groen het geheel opfleuren. Met deze verbouwing is het oude principe - Directiekamers in de directe omgeving van de hoofdingang - bewaard gebleven.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 99