Onze directeur, Ir. B. Wilton, doet de openingszet NIEUWS AFDELING ZWEMMEN 14 kende doos bonbons en sleutelring. In verband met de tyd - een belangrijk ding voor schakers! maakte onze directeur bet kort en even kort maar veel zeggend was het antwoord van de heer Euwe: by hoopt, dat deze eerste niet de laatste kennismaking zal zyn met W.F.-schakers. Hy is dankbaar, dat op deze wyze voor liet schaakspel zulk een propaganda wordt gemaakt. Voorzitter Tbijssen geeft dan nog enkele technische aan wijzingen en dan opent Ir. B. Wilton de seance door aan bord 1 (Mevrouw Klop) met een klassieke zet te openen om alzo de grondslag te leggen voor eenverliespartij voor Mevrouw Klop. Jammer, want die eerste zet was inderdaad juist. Een meesterzet! Dan treedt de bekende stilte in, die een schaakbyeenkomst zo bijzonder onderscheidt van vele andere feestelijkheden en Dr. Euwe „snelt'' langs de borden. Zonder aarzelingen worden de eerste zetten gedaan en ontwikkelt zich op de 40 borden het spel. Peinzende mannen, één peinzende dame en de lange figuur van de grootmeester gaat onverstoorbaar van bord tot bord. Hier en daar een enkele seconde langer gepiekerd en een snelle zet doet de zwarte tegenstanders óf de strijd staken óf met nieuwe moed verder worstelen. Uren en uren gaat dit voort en als de laatste partyen aan de gang zijn, dan nog gaat Dr. Euwe soms „in draf" van het ene bord naar het andere. De ontzagwekkende prestatie van Dr. Euwe is te plm middernacht geëindigd en het resultaat? Niet slecht zullen we maar zeggen. De Heren M. de Keizer, H. den Uyl en R. Skala hebben gewonnen. Gefeliciteerd, strijders, 't Was goed! De Heren J. Hanswijk, J. van Meeuwen, Dannys, Penning, A. Schenk en C. van Tol kwamen met remise uit de strijd en ook dit is een felicitatie waard. De restEr blyft nog één mogelijkheid over by schaken: Verliezen. De rest dan heeft verloren en ook hier nemen wy de vrij heid te feliciteren, want een spel tegen Dr. Euwe is een gelukwens waard. De snelheid waarmee werkelijke en ver meende moeilijkheden worden opgelost is wonderbaarlijk. Wy hopen, dat deze schaakmeester met evenveel genoegen aan deze seance zal terugdenken als zijn tegenstanders dit doen. De heer C. Keyzer sprak als Voorzitter van het Hoofdbe stuur der Personeelsvereniging enkele dankwoorden tot Dr. Euwe en Mevrouw Euwe. „Wij hebben bewondering voor de snelle wijze, waarop U heeft gespeeld. Ook W.F. staat bekend om de snelle reparaties op scheepsbouwgebied, maar nu willen wy U nog even tonen, dat ook tot andere ter reinen de „W.F.-8ervice" zich uitstrekt. Om 8 uur van avond zyn er enkele foto's genomen op deze simultaan- séance. En nu, Dr. Euwe, kan ik U de ontwikkelde foto's, welke reeds om 9 uur klaar waren, overhandigen als her innering aan deze avond", aldus sprak de heer Keyzer. Misschien nemen verschillende van onze lezers o.m. nota van de woorden die Dr. Euwe heeft gesproken en waarin hy de hoop uitsprak, dat dit de eerste maar niet de laatste kennismaking zal zyn. Dit betekent dan, dat men als lid van de W.F.-schaakclub zo'n séance nog wel eens zal kun nen meemaken. Maar dan eerst lid worden! JUBILEUM-ZWEMWEDSTRIJDEN IN HET SPORT- FONDSENBAD TE SCHIEDAM Waarschijnlijk geïnspireerd door het 3-étappenfeest voor het gehele W.F.-personeel, heeft afdeling Zwemmen op 16 en 23 Januari een 2-étappenzwemwedstrijd gehouden voor oude re leden en volgde op 20 Februari het Jeugdzwemfeest. Uit de toespraak van de heer C. M. Zondag, voorzitter van de afdeling Zwemmen, bleek, dat het grote aantal leden (plm 500) en deelnemers aan de wedstrijden het onmo gelijk maakte om in één avond alles af te werken. De heer Zondag heette verder alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de heer Aarnoudse, die als vertegenwoordiger van het hoofdbestuur met zijn echtgenote aanwezig was. Spreker memoreerde nog de snelle groei van de afdeling en blijft optimistisch wat betreft deze groei. Hy bracht hulde aan de organisatoren en dankte alle anderen voor de bereidwilligheid waarmede zy hun taak hebben willen aanvaarden. Met de aanmaning om fier en ridderlijk te strijden en eventueel sportief te verliezen verklaarde spre ker dit feest voor begonnen. De elkaar bekampende verenigingen waren: 1. W.F. Wilton-Fyenoord 2. R.E.T. Rotterdamse Electrische Tram 3. Docky Dockyard Rotterdam 4. C.W.P. Den Haag In snel tempo werden nu de 8 nummers afgewerkt en inderdaad is de wens van de voorzitter volledig vervuld: er is „fier en ridderlijk" gestreden.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 16