<8! NIEUWS De boog kan niet altijd gespannen zijn WILTON- F IJ EN OORD. SCHIEDAM I ORGAAN VAN EN VOOR HET PERSONEEL VAN 1 Ook al zouden we er niets mede te maken willen hebben, het is in de tegenwoordige tijd niet meer mogelijk er buiten te blijven. De dagelijks verschijnende couranten, de week bladen en de geïllustreerde pers zorgen er wel voor, dat je op de hoogte bent van de vele prestaties, welke er op sportgebied wor den verricht. Is het geen voetbal, dan is het tennis, is het geen schaken dan is het biljar ten en het was niet vreemd, dat in de tweede helft van J anuari en in het begin van Februari de schaatssport op de voorpagina's prijkte. Wereldkampioenschappen, Europese kam pioenschappen en tenslotte namen in Rotter dam enkele schaatsphenomenen afscheid van het ijs in Nederland. Het ene record na het andere sneuvelde, kortom er werden toppres taties geleverd, welke misschien niet gauw verbeterd zullen worden, maar die toch voor de beoefenaars in kwestie meestal wel een terugslag tengevolge hebben. De boog kan niet altijd gespannen zijn en dit geldt zeker niet alleen voor prestaties op sportgebied. Die prachtige resultaten worden over het al gemeen alleen bereikt als de sfeer daarvoor geschikt gemaakt is en de toejuichingen van het publiek tot deze topprestaties aanzetten. Zo is het toch eigenlijk ook in het dagelijks werk. Op een gegeven moment word je, het zij als enkeling, hetzij als groep, gegrepen door iets ondefinieerbaars en het resultaat is dan gelijk zo'n topprestatie in de sport. Hoe- velen hebben dit niet ondervonden bij de viering van het jubileum in Januari j.l. Het begon met een kleine commissie, het groeide uit tot een grote groep medewerkers en ten slotte was het zo, dat de feestvierenden in diezelfde sfeer kwamen, waaraan het voor zo'n groot deel te danken is, dat alles zo goed en prettig verlopen is. Ook hier werden topprestaties verricht, al werden deze dan niet uitgedrukt in nieuwe records. Het is met al deze dingen zo, dat er een aan leiding moet zijn om tot een bijzondere pres tatie te komen. Tijdens de Ahoy'-feesten heb ben we dat ook zo goed kunnen constateren. Het programma begon met de uitvoering van het declamatorium „100 Jaar Wilton". Wat zou het zijn? Koren en orkest hadden hun best gedaan bij het instuderen, maar hoe zou het ontvangen worden? Al spoedig bleek, dat er intens geluisterd werd en langzaamaan ont stond er een sfeer van grote genegenheid jegens auteur, componist en uitvoerenden. Was het vreemd, dat na afloop een ware ovatie werd gebracht? Het was een ontlading van de grote bewondering, welke in die korte tijd van uitvoering was ontstaan. De verwach tingen waren in het algemeen niet hoog ge-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 3