CONTACTMIDDAGEN VOOR OUD-WERKNEMERS SOCIALE RUBRIEK 5 NIEUWS Op 3, 4 en 10 Februari 1954 zijn onze oud- werknemers met hun dames weer in de ge legenheid geweest elkaar te ontmoeten en een gezellig praatje te houden onder het genot van een kopje thee met gebak en een sigaar, terwijl een film voor en na de pauze de no dige afwisseling bracht. Namens de directie opende de chef van So ciale Zaken, de heer C. Keyzer, de middagen met een hartelijk welkomstwoord. De heer Keyzer was ook de brenger van een bijzonder prettige mededeling voor onze oud werknemers, die in Delf shaven wonen. De cantine op de werf te Delf shaven zal n.l. - voorlopig bij wijze van proef - Vrijdagsmid dags voor de oud-werknemers worden open gesteld van 2 - 4 uur. Er bestaat gelegenheid voor een spelletje kaarten, dammen, schaken enz., terwijl tegen de prijs van 5 cent koffie of thee verkrijgbaar wordt gesteld. Als deze proef slaagt, wordt uitbreiding van deze oud-werknemersbijeenkomsten overwo gen. Vanzelfsprekend kunnen alleen oud-werkne mers van de cantine gebruik maken. Het loonzakje zal voorlopig als legitimatiebewijs dienen, totdat daarvoor iets anders wordt uitgereikt. Bij dit besluit is men van de gedachte uitge gaan, dat onze oud-werknemers, wanneer zij nu eens een wandeling willen maken, een doel hebben en in de cantine hun oude vrien den en bekenden in een prettige sfeer zullen ontmoeten. „Ook in Mei hopen wij voor U weer een mid dag te kunnen organiseren en in het najaar wederom enkele. Wij hopen, dat wij U dan allen in goede gezondheid weer hier zullen zien" zei de heer Kevzer. Het programma luidde: W. F.-journaal 1953 Pauze Wolvenbloed (film) Tenslotte wenste spreker alle aanwezigen een prettige middag toe. Dan deelde de heer Keyzer nog mede, dat de vele aanvragen het nodig hadden gemaakt in plaats van twee middagen er drie te orga niseren. De koude bleek echter spelbreker te zijn. Met deze woorden beëindigde spreker zijn toespraak. o Het W.F.-journaal 1953 viel bij onze oud gedienden bijzonder in de smaak. Deze film mogen wij dan ook gerust als bijzonder goed kwalificeren. Heel mooi worden de telkens terugkerende gebeurtenissen - tewaterlatingen, proeftochten - in afwisselende vorm voorge zet, zodat van werkelijke herhaling niet kan worden gesproken. Ook de muziek en het ge sproken woord zijn ontegenzeggelijk goed, zo dat onze filmoperateur, de heer de Wit en zijn „spreektrompet" de heer de Ronde te vreden mogen zijn en met een gerust hart aan journaal 1954 kunnen beginnen. o Tijdens de pauzes op twee van de drie ge noemde data, waren enige directeuren aan wezig en vele oud-werknemers hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt om alsnog hun gelukwensen met het 100-jarig bestaan persoonlijk kenbaar te maken. o Mogen wij besluiten met de hoop uit te spre ken, dat het reeds bovenaangehaalde directie besluit om de cantine in Delf shaven enkele uren beschikbaar te stellen voor oud-werk nemers, volkomen zal beantwoorden aan het goede doel. G- WAT DE KERN BESPRAK Bespreking directie met kernbestuur op 26-1-54 en 9-2-'54. 100-jarig jubileum. De directie betuigt haar grote erkentelijkheid voor de wijze, waarop ook de kern heeft mee gewerkt om het jubileum te organiseren en voor de wijze, waarop het gehele personeel met het jubileum heeft meegeleefd en heeft gedaan wat het jubileum een dergelijk succes heeft doen worden. De directie is bijzonder getroffen, dat bij de Ahoy'-feesten op zo pret tige wijze is feestgevierd. Uitbetaling helft geblokkeerde deel winst- deling. Ingevolge de winstdelingsregeling zal op ver zoek van het personeel thans de helft van het geblokkeerde deel worden uitbetaald. C.A.O. oud artikel 13/nieuiv artikel 14, artikel 35 - aanbeveling 6. De heer Weber wijst op de aanvullingen van deze artikelen. T.z.t. zal hieraan de nodige aandacht worden besteed. Vuurpotten in bouwdok en op de helling. Deze zijn geplaatst. Ontspanningsgelegenheid voor oud-werk nemers in cantine Delf shaven. Voor hen, die het bedrijf wegens het berei ken van de 65-jarige leeftijd hebben moeten verlaten, zal voortaan op Vrijdagmiddag de gelegenheid zijn in de cantine Delfshaven bij een te komen en daar tegen gereduceerde

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 7