EN G. SfW 7 NIEUWS Voor een Nederlander is een winter zonder ijs eigenlijk geen winter en wanneer het zo ver is, dat sloten, vaarten en rivieren bedekt zijn met een goede schaatsvloer, dan vergeet hij zijn werk, zijn dagelijkse beslommeringen en zelfs zijn zorgen en geniet van de ijspret. Velen denken niet aan moeilijkheden, die ontstaan zijn of nog kunnen komen en blijven tot aan de laatste minuut de ijspret beleven. Een flinke buil of schram doet schijnbaar niet zo'n pijn wanneer die is ontstaan tijdens het schaatsenrijden als wanneer deze ergens anders wordt opgelopen. Koude tenen en oren bestaan gewoonweg niet. Iedereen is vrolijk en opgewekt en is voor iedereen tege moetkomend. Vreemde invloed van dat koude natuurproduct! En zo hebben speciaal de W.F.-werknemers het eeuwfeest kunnen doen volgen door een ijsfeest. Prettige voortzetting was dat! o Er is echter nog een andere kant aan de „ijs- medaille". De kant waarop de narigheden staan afgedrukt, zowel persoonlijk beleefde als gezamenlijk doorworstelde onprettige din gen. Alhoewel er weinig over gesproken of ge schreven wordt, zijn die narigheden op ons bedrijf ook te zien en te ondervinden. Ga met een flinke ijsgang maar eens kijken in de havens en vooral in de dokken! Om het werk een goed verloop te doen hebben is het ijs vrij houden van de dokken een werk van eer ste rangorde. IJsruimen, sneeuwruimen, ijs- ruimen, sneeuwruimen, vorstvrij maken: we lezen het talloze malen op de werkkaarten van onze werknemers. We lezen het, maar lezen er ook wel overheen, want deze arbeid betekent eigenlijk: narigheid en verlies. En toch, welke rechtgeaarde Nederlander ver langt na een druilerige December- of Januari maand niet naar een klein, klein beetje vorst? En als het dan zover komt dan zegt hijnou ja, 't is winter, en vriesweer is gezond! 't Is de tijd ervoor! Waarmee wij maar willen zeg gen, dat hij de narigheden tenslotte op de koop toe neemt. Niettemin zegt een oude boerenzegswijzeFebruari heeft zeven zomer se dagen! Zodat bij het verschijnen van dit nummer ook deze zomerweek er al weer opzit. '"ii «V 3 'f TT*

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 9