AFDELING HARMONIE AFDELING KLAVERJAS 19 NIEUWS D.W.S. en speelde de tweede partij gelijk tegen Vires et Celeritas. Op de tweede dag speelden zij wederom gelijk enwel tegen Dynamo 7-7 nadat zij met de rust met niet minder dan 7 - 2 achter stonden. Tot de laatste dag, hadden alle vijf de ploegen in deze poule nog een kans, al schreven de dagbladen dat Wilton de beste papieren had. Het heren team ging vol goede moed naar de Ahoyhal, zij moesten winnen van Actief en de zaak was bekeken, doch het kwam anders uit, het werd een nederlaag en wel met 5-3. En toen Dynamo van Vires et Celeritas won, was het maar de zaak dat D.W.S. zou winnen van Vires et Celeritas en dat deden zij dan ook en zo kon het Rotterdamse Dynamo de kampioensvlag hijsen. In de poule B dames eindigde ons le damesteam als twee de; dames 2 won één wedstrijd, speelde er één gelijk en verloor er twee. Heren 2 speelde 5 wedstrijden en verloor er 4 en kon maar.aan één punt komen door één gelijk spel. De standen van de eerste teams zijn dus als volgt: Poule A heren Poule B dames Dynamo 4 5 R.O.D.A. 5 10 Wilton-Fijenoord 4 4 Wilton-Fijenoord 5 6 Actief 4 4 Snelwiek 5 6 D.W.S. 4 4 B.E.C. 5 6 Vires et Celeritas 4 3 Rotterdam 5 2 Dynamo 2 5 0 Op Woensdag 10 Februari j.l. hield onze afdeling haar Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering. Na de opening werden de notulen en de verslagen van bestuur en commissies voorgelezen en goedgekeurd. Het punt verkiezingen nam de meeste tijd in beslag, de heer Bijloo werd als voorzitter, de heren Boer en v. d. Kuil, resp. als secretaris en penningmeester herkozen. De heer Janssen werd gekozen als voorzitter van de technische com missie en de heer Vons als materiaalcommissaris. In de Verg. Tech. Comm. werden gekozen de heer Janssen als voorzitter, Mej. A. Jansen als wedstrijdsecretaresse en de heer van Dam als lid. Voorts werden samengesteld de Propaganda Commissie, Redactiecommissie clubblad, Kas Controle Commissie en als nieuwe Commissie werd thans bijgevoegd de Jeugd commissie. In de rondvraag werd er nog gezellig gediscussieerd en het was al tegen middernacht toen de voorzitter deze gezellige vergadering kon sluiten. Het Bestuur. MUZIEK EN FILM IN PASSAGE-THEATER Donderdag, 4 Maart 1954, was het Passagetheater in Schie dam vrywel geheel gevuld met „Wiltonners" uit alle ge ledingen van het personeel. De Harmonie gaf haar jaarlijks concert, terwyl na de pauze de film „Hoffmann's vertel lingen" werd vertoond. De bijeenkomst werd geopend door de heer C. Keyzer, die als voorzitter van het Hoofdbestuur der Personeelsvereni ging het welkomstwoord uitsprak, daar de heer Ir. B. Wilton, de erevoorzitter van de Harmonie W.F. - helaas door ziekte verhinderd was. In zijn toespraak wenste de heer Keyzer de heren Wilton en van Daalen (die eveneens door ziekte verhinderd was) ook namens alle aanwezigen van harte spoedige beterschap. In 't bijzonder heette spreker welkom de heer en mevrouw Woltjer, mevrouw van Daalen, de afgevaardigden van personeel en personeelsvereniging en de jubilarissen. „De kennismaking met drie afdelingen van onze personeels vereniging tijdens de jubileumfeesten wordt voortgezet in dit optreden van de Harmonie alleen. Deze vereniging - de Harmonie is de oudste afdeling van de vereniging. Zij bestaat 100 jaar", zo sprak de heer Keyzer. (Inmiddels heeft de heer Keyzer zichzelf gecorrigeerd, want iedereen zal wel begrepen hebben, dat de heer Pala en zijn mannen 100 jaar geleden echt niet op de planken hebben gestaan: de Harmonie bestaat 30 jaar). De opwek king aan de echtgenoten en verloofden van de Harmonie leden, om de mannen de eerste maanden op Zaterdag niet legen te houden als zij de repetities willen bezoeken, bleek bij de dames in goede aarde te vallen, zodat de Harmonie leden vrij mandaat hebben op Zaterdagmiddag, althans voor repetitiebezoek. Dit is bepaald nodig, omdat er plan nen bestaan aan een groot concours te gaan deelnemen en studeren dus noodzakelijk is. Spreker besloot met enkele huishoudelijke mededelingen. Nummer één van het programma was de reeds bekende „Marche Solennelle" van Ir. J. H. Wilton, welke mars reeds als nummer 1 tijdens de aubade op 7 Januari werd ge speeld. Een prettige herinnering aan prettige dagen! Dan volgde „Finlandia" en iedere muziekminnaar zal wel hebben genoten van dit nummer, waarin zo treffend de gevoelens van een vrijheidslievend, maar onderdrukt volk worden vertolkt. De heer Th. Martijn, mocht als solist in nummer 3 (con certstuk voor clarinet en orkest van Joh. F. Pala) een hartelijk applaus en de dank van de heer Pala verdiend in ontvangst nemen. De Slavische Rapsodie nr. 1 van C. Friedemann „deed het naar behoren" en met Washington Grays (Graffula) en de Manoeuvre-mars van Stenz werd het eerste gedeelte besloten. In het laatste nummer trad ook het tamboerskorps op. De Harmonie ontkwam niet aan een hartelijk applaus en een toegiftje. Na de pauze: Hoffmann's vertellingen per film. Een film met zeer kunstzinnige inslag, wat betreft décors en inhoud. F.en film, die door haar opzet in het begin veel belooft. De kleuren en de technische be- en afwerking zyn subliem. Vandaar dat het moeilijk is om deze film toch te kwalifi ceren als „een vermoeiend kleurenfestijn". De hoogtepunten - die er ongetwijfeld zijn aan te wijzen - bekoren ten volle. Ook de muziekbegeleiding is hier en daar bijna volmaakt. De mens, die goed en kwaad in zijn onmiddellijke omge ving heeft en leeft naar zijn ingevingen, is het gegeven van deze film. Deze zuiver menselijke tragedie zit echter zo bedolven onder vele „zwoele momenten", dat men ge neigd is deze film in haar geheel - hoe weelderig van op zet ook - als „product uit de filmfabriek" te gaan zien. G. Het was Dinsdagavond, 26 Januari, een gezellige drukte in de cantine te Delfshaven. Er werd die avond een neder laagserie ineens gespeeld en daarvoor waren 5 vooraan staande klaverjasverenigingen uitgenodigd, plus een bonds- bestuursteam. Elk van deze verenigingen moest het opne men tegen één der teams van W.F., die voor deze gelegen heid door elkaar gehutseld waren. Het was even 8 uur toen de heer Ir. B. Wilton deze avond opende. In zijn toespraak verwelkomde hij het bondsbestuur en de uitgenodigde verenigingen, alsmede de leden van de Klaverjasvereniging. De heer Wilton wees erop, dat het voor de jongste telg van de grote W.F.-vereniging dubbel feestelyk was, omdat de cantine, waarin de Klaverjasver eniging haar wedstrijden speelt, pas gerestaureerd was. De heer Jensen, voorzitter van de R.B.K.B. feliciteerde de N.V. namens de Bond en sprak de hoop uit, dat de Klaverjasvereniging W.F. op dezelfde voet zou voortgaan als in de voorgaande jaren. De heer Landman maakte daarna het te spelen systeem bekend, de heer Wilton trok de troefkaart en de neder laagserie was begonnen. Na ongeveer een uur was de eerste ronde klaar en by een dronk tydens de pauze werd er nog eens nagekaart. Na de pauze werd voor de tweede ronde gestart. Gelijktijdig begonnen enkele bestuursleden met het uit werken van de resultaten uit de eerste ronde. Terwijl zij

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 21