J INHOUD OFFICIËLE MEDEDELINGEN J c-~ Maartnummer 1954 Officiële mededelingen - Sociale Rubriekomslag pag. 2 en binnenwerkpag. 12 Mens en Techniekpag. 1 De reparatie van het s.s. Wearfieldpag. 2 T.S. „Korovina"pag. 3 Operatie Sleutelgatpag. 4 m.t.s. Solognepag. 6 50-jarig bestaan afd. Rotterdam A.N.M.Bpag. 6 m.s. Languedocpag. 8 Een „helse" geschiedenis pag. 9 Onze statistiek over 1953 pag. 10 Wat moeten we daarmee aan? pag. 11 Verkeerde ordernummers schrij ven kost geldpag. 11 Tariefregeling (vervolg) pag. 12 V acantie 1954 pag. 13 Eervol ontslagpag. 13 Promotiepag. 13 Mutatie pag. 13 Willy Wilton-Fondspag- 13 Het t.e.s. Koratianadert zijn voltooiingpag- 14 In Memoriampag. 16 Dankbetuigingenpag. 17 Vereniging W.F. Afdeling Bridgepag. 17 Dames- en Mannenkoor pag. 18 Afdeling Handbalpag. 18 Afdeling Harmoniepag. 19 Afdeling Klaverjaspag. 19 Afdeling O. en Apag. 20 Afdeling Tennispag. 20 Afdeling Zwemmenpag. 20 Arbeidsanalystpag. 20 Jubilarissen van de maand omslag pag. 3 Redactie-commissie C. Keyzer, voorzitter L. Giphart J. Koppe leden J. V. Weber Redactie-adres Afdeling Sociale Zaken SOCIALE RUBRIEK FABR1EKSREGLEMENT (Vervolg) Artikel 52. De werknemers zullen terstond na ontvangst de inhoud van het loonzakje met het daarop en/of op de loonspecificatie vermelde bedrag vergelijken. Elk verschil tussen de inhoud van het loon zakje en het daarop en/of op de loonspecifi catie vermelde bedrag moet onmiddellijk ter kennis worden gebracht van degene, die het loon heeft uitbetaald. Bij gebreke hiervan vervalt het recht op navordering van een even tueel tekort. De [Iiactijk heeft uitgewezen, dat dit zeker geen overbodig artikel is. Immers, het is in de loop der jaren nog al eens voorgekomen, dat men enkele dagen na ontvangst van het loon kwam reclameren, dat er te weinig in het loonzakje zat. Het loonzakje is dan al zo dikwijls door de handen gegaan, dat er vele mogelijkheden zijn geweest om iets te verliezen. Afgezien daarvan is het toch ook, indien men in een winkel betaalt en geld terug moet hebben, gebruikelijk direct alles na te tellen. Onmiddellijke controle is dus van het grootste belang; later is er geen controle meer mogelijk. Reeds vele malen zijn er gevallen geweest van vermeende tekorten. Een werknemer reclameerde een tekort van 5.Toen hij zijn geld in tegenwoordigheid van de betaalmeester nog eens uittelde, bleek, dat hij bij herhaling geheel te goeder trouw, een bank biljet van 25.voor 20.telde. Artikel 53. Wensen betreffende het tijdstip van aanvang en einde der aaneengesloten vacantie dient de werknemer binnen de door de werkgever, na overleg met de Kern, te stellen termijn ken baar te maken. Artikel 54. Verzoeken tot het verkrijgen van individuele snipperdagen moeten, bijzondere gevallen voorbehouden, tenminste zes dagen tevoren tot de werkgever worden gericht. Telkenjare wordt het tijdvak voor de fahrieksvacantie voor de 3 werven tijdig bekend gemaakt. Het vaeantiejaar is gelijk aan het kalenderjaar. De vacantie bedraagt 1 vacantiedag per maand. Indien men dus een vol jaar werkzaam is, bedraagt de vacantie 12 werkdagen, waarvan 2 Zaterdagen. Hiervan zullen niet minder dan 6 dagen aaneengesloten zijn; de overige zijn de z.g. snipperdagen. Deze snipperdagen worden onderscheiden in algemene en individuele snipperdagen. De algemene snipperdagen worden tegelijk met het tijdvak van de fahrieksvacantie bekend gemaakt. Voor het overige wordt verwezen naar artikel 17 van de C.A.O., hetwelk vele bepalingen omtrent de vacantie bevat. (Wordt vervolgd) Foto van de maand: Schafttijd in het voorjaarszonnetje

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 2