II\ MEMORIAM 11 NIEUWS By het in reparatie komen wordt een borgpen aangebracht; by nieuwe takels bestaat de borging uit omgetikte draad- einden. Geen premie. Idee 292 Het witkalken van gietbakken De kalk is op gietbakken niet houdbaar. Getracht zal worden een oplossing te vinden door betere verlichting. Geen premie. Idee 293 Het drukken van reclame op achterzijde van de loonzakjes. De commissie vindt het idee niet aantrekkelijk. Geen premie. Idee 294 Het gebruik maken van een knevel in plaats van een pers- flens met bouten bij het persen van pypen. Het idee is niet nieuw en werd reeds vroeger toegepast. Aanmoedigingspremie 10, Idee 296 Het uitdraaien van bodempluggen by tankschepen door middel van een boutentol. Verwezen wordt naar idee 125 in het W.F. Nieuws van November 1925. Geen premie. Idee 297 Sleutel voor het uitdraaien van afgebroken tappen. Deze sleutel is niet bruikbaar. Voor het beoogde doel zijn speciale gereedschappen in de handel. Het uithangen van een bord by het tornen van een motor. Degene, die met het tornen belast is, is hiervoor verant woordelijk. Geen premie. Idee 299 Lichtreclame aan rivierzyde van de werf. Een dergelyke lichtreclame brengt geen directe voordelen met zich mede. Geen premie. Idee 300 Doorvoering van laskabels onder spoorrails. Dit idee is niet nieuw. Geen premie. Idee 303 Verstelbaar lasgereedschap. Het idee is goed, werd inmiddels toegepast en geeft een besparing. Premie 20, Idee 305 Oprybrug voor Hysterkranen om lasten aan boord van schepen te kunnen geven. Dit idee is niet uitvoerbaar. Geen premie. Idee 306 Vereenvoudiging loonbetaling. De voorgestelde wyze van loonbetaling blykt geen vereen voudiging te zyn. Geen premie. Idee 308 Bedryfsrijwielen voorzien van voor- en achterlicht. Dit is niet noodzakelyk. Onze terreinen zijn uitstekend verlicht en de bedryfsrywielen zyn bovendien opvallend geschilderd. Geen premie. Idee 309 Loskrimpen van draadringen van patrijspoorten voor het verwijderen van oude ruiten. Met leedwezen geven wij kennis van het over lijden van J. L. P. BRANS oud-werknemer, die gedurende 35 jaar als sjouwer bij de ijzerwerkers gewerkt heeft (overleden 10.3.'54). F. T. GRETHE die ca. 17 jaar als bankwerker zijn krachten aan het bedrijf heeft gegeven (overleden 27.3 '54). R. VAN ES die 9 jaar als le sjouwer-bankwerker de onderneming heeft gediend, (overle den 28.3.'54). Hun nagedachtenis zal door ons in ere gehou den worden. De voorgestelde methode werd toegepast en voldoet goed. Premie 20, Idee 310 Het verstrekken van een tabel aan vormers voor maten van gietlopen. Het bepalen van aansnijdingen van gietlopen is de taak van de Werkvoorbereiding. Geen premie. Idee 311 Idee met betrekking tot het gebruik en het maken van cementzand. Het idee is juist, docht het verdient aanbeveling te wach ten tot er een duidelijk inzicht is, welke methode zal wor den toegepast. Premie 10, Idee 313 Idee inzake stampleem en stampzand. De commissie is het met inzender eens, dat de zandtempe- ratuur een belangrijke factor is. Premie 10, Idee 315 Mallen voor gebogen werkstukken. Het idee is goed en zal in toepassing worden gebracht. Premie 25„ Idee 317 Electrisch drogen van vormkasten. Het idee vraagt extra werk. Bovendien komt de vraag naar voren, hoe het kanaal weer moet worden dichtgemaakt, daar anders de kast by het gieten leegloopt. Geen premie.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 13