IN MEMORIAM Niet tornen "zonder waarschuwen O, o, die korflampen 13 NIEUWS kortgeleden gebeurde doordat de luiken niet goed lagen? Dit hadden we kunnen voorko men en daarom is zo'n ongeval des te erger. Voorkomen is beter dan genezen. In diezelfde Stuwadoorswet staat ook o.a. dat wanneer in zo'n ruim gewerkt wordt als het bovengenoemde en de schilden niet worden uitgenomen, deze geborgd moeten zijn tegen uitlichten. Doen wij al het mogelijke om zo veilig mo gelijk te werken? Neen? Dan moeten we er nog een schepje opgooien, want veilig werken is altijd voordelig werken, wie het anders zegt weet er niets van, en het is gemakkelijk aan te tonen, dat laatstbedoelden het bij het ver keerde eind hebben. Bazen en voorlieden, vooral ook van U verwachten we veel. Gij deedt in het verleden reeds veel om onge vallen te voorkomen, mogen we ook voor de toekomst op U rekenen? F. Sp. Toen wij kortgeleden een bezoek brachten aan onze Geneeskundige Dienst kwam er een medewerker geheel overstuur en hevig ver ontwaardigd op ons afstuiven. „Meneer", zei hij, „is dat nou niet bij de wilde beesten af. Sta ik daar boven op een stelling bij de ach tersteven en beginnen ze zonder te waarschu wen met de schroef te tornen. Dat gebeurt wel meer. Ik ben er boven afgesprongen, want de stelling werd aan prak gedraaid. En ik ben me het heen en weer geschrokken". Tot zover dit verhaal. Inderdaad het was zo. Men had vergeten te waarschuwen. De afspraken en voorzorgsmaatregelen zijn in orde. Er hangt zelfs bij de tornmachine een bord met de woorden„Niet tornen zonder waarschuwen". Maar als men niet voldoende of helemaal niet waarschuwt komen er brokken van, zoals hierboven beschreven. Moeten er eerst doden vallen, medewerkers? Neen toch! Dus MOE TEN we het veiliger gaan doen! F. Sp. Als we zo dagelijks de rapporten over onge vallen lezen, dan ontkomen we niet aan de indruk, dat er nogal eens medewerkers zijn, die zich bezondigen en vergrijpen aan de zgn. korflampen. Dat zou nog niet zo erg zijn, als zij met de meeste zorg of op veilige manier zo'n ding begaffelden, maar ze „pikken" deze dingen ergens weg en hangen of leggen deze zó neer, dat een ander het geval op z'n pet krijgt. Het is maar goed, dat zo'n onveilige Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van: K. t'HOOFT oud-werknemer, die gedurende 34 jaar als ketelmaker bij de onderneming ge werkt heeft (overleden 19-4-54). H. J. WESSELING die sedert 13-10-52 als aankomend bran der in onze dienst was (overleden 27- 4-54). L. DE MUNNIK die 13 jaar de onderneming heeft ge diend als ijzerwerker (overleden 2-5-54). J. GOEDHART oud-werknemer, die ca. 13 jaar als ver warmingsmonteur bij onze Maatschappij is werkzaam geweest (overleden 8-5-54). P. DE LOOPER die ca. 25 jaar als fitter zijn krachten aan de onderneming heeft gegeven (overleden 8-5-54). G. P. LUIJTEN die ca. 17 jaar als bikker-stellingmaker de onderneming heeft gediend (over leden 10-5-54). Hun nagedachtenis zal door ons in ere ge houden worden. werker dan niet krijgt wat hem vanwege het slachtoffer wordt toegewenst, want dan zou ie minstens in het Walhalla komen en kon ie bier drinken uit de schedels van zijn vijan den. En welk een materiële schade heeft be trokkene veroorzaakt, want de lamp is ge woonlijk stuk. De Electrische afdeling verzorgt die boel al tijd keurig, dus is het zaak, dat U er als niet- electriciën met Uwes fikken afblijft. Moet U plaatselijk ergens licht hebben? Een grapjas zei tegen z'n collega: „Sla het dan maar uit m'n ogen", maar dat is beslist niet de bedoe ling mensen, want in het gereedschapmaga zijn kunt U goede looplampen bekomen. Doe het veilig, laat de korflampen waar ze hangen en haal een „lampie licht", dus in bovengenoemd magazijn, als U begrijpt wat ik bedoel. F. Sp.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 15