VERENIGING W.F. m NIEUWS AFDELING MANNENZANG AFDELING O. en A. 19 K. j dwijnen. Maar zij krijgen een geheel ander en positief aspect, en wij zullen duidelijker kunnen zien wat belang rijk is voor de goede gang van zaken in het geheel en wat niet. Wij krijgen bovendien een duidelijker besef van de noodzaak tot zelfbeheersing en beter begrip voor onze collega's en de gehele onderneming. In een onderneming, waar men, van hoog tot laag, bezield is door deze opvattingen, zal een goede geest heersen - naar binnen en naar buiten - ook al zijn wij allemaal maar mensen met onze eigen opvattingen, tekortkomingen en fouten. JUBILEUMCONCERT IN DE STADSGEHOORZAAL Op 14 Mei heeft W.F.'s Mannenkoor, in samenwerking met het Dameskoor, de Kralingse Orkestvereniging en de pianist Bram Boelee, in de Stadsgehoorzaal te Vlaardingen een concert gegeven, dat - hoewel wat laat - nog steeds behoort te worden gerekend bij de Jubileumgebeurtenissen. Vóór de pauze was het programma gewijd aan de zang- en muziekkunst, waarvoor de keuze was gevallen op een negen tal nummers: Liebe van Schubert (mannenkoor), Herfst liedje van Olman (dameskoor), Naastenliefde van Brandts- Buys (gem. koor), Scherzo in bes van Chopin (Bram Boelee), Ouverture Egmont van Beethoven (K.O.V., dir. Joh. Fr. van Gooi), Landerkennung van Grieg (mannen koor en orkest, baritonsolo N. van Veen), Ave Maria van Brahms (dameskoor met orkest), Elegischer Gesang van Beethoven (gem. koor en orkest) en Chorphantasie van Beethoven (piano, gem. koor en orkest). Na de pauze draaide de film „Rhapsodie in Blue". De geheel bezette Gehoorzaal werd, namens de directie, voor de aanvang toegesproken door de heer C. Keyzer, die alle aanwezigen hartelijk welkom heette, in het bijzonder Mevrouw van Daalen, de echtgenote van onze directeur. In vlot tempo werden de nummers gebracht, maar dit kon niet verhinderen, dat het toch tenslotte een „latertje" werd, omdat de tydsduur van de film blijkbaar niet goed „ge timed" was. Behoudens een glippertje door het dameskoor in het moei- lijke „Ave Maria" werden de nummers verdienstelijk ge bracht, waarbij het mooie „Naastenliefde" wel zeer goed tot zijn recht kwam. De K.O.V. onder leiding van de heer J. F. van Gooi, kreeg eveneens een bijzonder hartelijk applaus voor haar „Ouverture Egmont". De bariton-solist, de heer N. van Veen, bracht de solo in Landerkennung subliem en het slotnummer - Chorphantasie was een succes. In dit stuk voor piano, gemengd koor en orkest, liet de begaafde pianist, de heer Bram Boelee, evenals in zijn solo- nummer (Scherzo in bes) zich weer kennen als een uiter mate goed „technisch toegerust" piano-virtuoos. Aan het einde van het eerste gedeelte kregen alle uitvoe renden dan ook terecht een applaus in groot formaat. o De film „Rhapsodie in Blue" is een mooie film, die George Gershwin's leven en zijn muziek op suggestieve wijze uit beeldt en verklankt. De afdeling Mannenzang van onze Personeelsvereniging heeft met dit concert wederom bewezen in staat te zijn alléén, in samenwerking met het dameskoor en met orkest begeleiding, een programma te brengen, dat op hoog peil stcat, zowel wat betreft de uitvoering als de keuze der nummers, zodat de dirigent, de heer J. Lucas, met een ge rust hart de toekomst tegemoet kan zien. G. In het vorig nummer heb ik U beloofd nog even terug te zullen komen op het 5-korenconcert, wat ik dan bij deze gaarne doe. Het is mij dan ook een groot genoegen te mogen zeggen, dat dit concert een succes is geworden voor het Mannenkoor. We traden na de pauze op en, zoals U in de dagbladen hebt kunnen lezen, het was mannenzang op z'n best. Het „Liebe" werd zeer goed gezongen en het „Land erkennung" met orkestbegeleiding vond grote waardering. Niemand zal het ons ten kwade duiden, dat wij met recht trots waren, toen wij, van het podium komende, een extra applaus kregen van de volle Rivièrahal. De onder leiding van Frans Moonen gezongen werken van Beethoven's Koorfantasie en Elegischer Gesang werden zeer goed gebracht. Het was een glorieuze dag voor Frans Moonen en wij, zangeressen en zangers, waren zeer ver heugd, dat wij hem voor zyn huwelyk, dat de volgende dag te Parys zou worden ingezegend, zulke prettige her inneringen konden meegeven. Alle lof voor het Kralingsche Orkest. Dit amateurgezelschap heeft de Ouverture Egmont voortreffelijk vertolkt. De be geleiding der beide koren werd ook goed verzorgd. Het optreden van de jonge befaamde pianist Bram Boelee was als altijd een succes. De propagandist voor het Mannenkoor, J. C. L. Schwarzer. In de maand Mei heeft voor O. en A. de ontroerende film „Heidi gedraaid en het Bestuur constateerde, dat daar mede een goede greep is gedaan. Om niet altijd hetzelfde voorprogramma te vertonen in de vorm van een tekenfilmpje enz., heeft het Bestuur ge meend om de W.F. Music Boys het gedeelte voor de pauze te laten verzorgen. Als altijd waren deze heren direct bereid om enkele num mers te brengen op de manier zoals wij het van hen ge wend zijn: goed en voor elk wat wils. Muziek, begeleiding en zangnummers werden op goede wijze gebracht en de Heren Faasse en Berends kregen welverdiend applaus. Mejuffrouw C. Harleman, die als accordeonisle voor de eerste maal voor O. en A. optrad, belooft iets te worden op dit gebied. Haar draaiorgel-imitatie muntte uit door een goede baspartij. Met een nummer van band en accor- deoniste tezamen eindigde het eerste gedeelte. Voor hen die de film „Heidi" nog niet kennen, hebben we een goede raad. Gaat die zien! Verwacht geen sensa tionele scènes en adembenemende momenten! Verwacht van deze film alleen wat zij is: een goed gespeelde film, zonder „hartkwaal brengende" spanningen; zuiver van op zet en prachtig waar het Zwitserse landschap te zien is (en dat is zeer dikwijl-). Ook kinderen zullen er van genieten en dns ook grote mensen, die van kinderen houden. o By voldoend aantal deelnemers zal op 7 Juli a.s. een Kersen- tocht worden gehouden door de Betuwe. De terugtocht gaat via de Veluwe. De prijs van deze tocht bedraagt voor leden van O. en A. 5.50. Opgeven vóór 10 Juni 1954 aan Afdeling Sociale Zaken: Hr. v. d. Broek en andere bestuursleden. Op 14 Juli a.s. is bij voldoend aantal deelnemers een Betuwe-tocht geprojecteerd. Eveneens opgeven aan boven staande adressen. De prijs hiervan bedraagt 5.50. Opgeven vóór 10 Juni 1954. Het Bestuur.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 21