SCHOLING AFDELING SCHAKEN AFDELING ZWEMMEN NIEUWS 20 Evenals vorig jaar heeft de Schaakvereniging W. F. ook thans weer wetlstrijden georganiseerd tussen de diverse afdelingen van ons bedrijf met als inzet een wisselbeker, welke verleden jaar door de Machinefabriek gewonnen werd. De opkomst kunnen we bevredigend noemen, al zijn nog lang niet alle afdelingen met een schaakploeg vertegen woordigd. Waar zijn hijvoorbeeld de schakers uit de afde ling Scheepsbouw, Timmerwinkel, de Tekenkamer, etc. ge bleven? Wij vertrouwen dat ze een volgend jaar zeer be slist van de partij zullen zijn. Voor de spelers van de winnende ploeg heeft het bestuur van de schaakvereniging nog een verrassing in petto. Hier volgt de stand na de tweede ronde op 3 Mei 1954: Gesp. Voor Tegen Afgebr. Onderhoud 8 6V2 iVl Buitenbankw. A. 8 5 1 2 W.F. 4 3 1 Binnenbankw. 8 3 5 Bedr. Boekhouding B. 4 IV2 2Vj Bedr. Boekhouding A. 4 1 3 Fitterij 8 1 2 5 Buitenbankw. B. 8 1 6 1 U ziet, momenteel maakt het schaakteam van de Afdeling Onderhoud de beste kansen. Doch hoe het ook zij, het is een gezellige en sportieve wedstrijd, waarop ieder deelne mer zeker met voldoening terug zal kunnen zien. Inmiddels gaan we rustig verder en voor wie het nog niet weeter kunnen nog enkele nieuwe leden worden toegelaten. J. v. M. EEN HUISVROUWEN CLUBUUR Wat gaan jullie nu beginnen, zullen de trouwe lezers van onze rubriek denken. En toch is het ernst. We staan op het punt een clubuur voor huisvrouwen op Iq richten. Enige tijd geleden zijn enkele dames bij ons op bezoek geweest en die „eisten" van ons dat wij voor hen een apart clubuur zouden instellen. Het bleek namelijk dat ons Zaterdagmiddag-clubuur niet door huisvrouwen kan worden bezocht, aangezien op dat tydstip de dames door het huishouden in beslag worden genomen. Waarom geen clubuur voor ons op een uur dat de kinderen naar school zijn, vroeg de delegatie van de dames. We hebben de dames verteld dat hun „eis" in overweging zal worden genomen en dat ze er wel nader over zullen horen. Welnu, het is thans zover dat alle moeilijkheden voor de oprichting van dit clubuur uit de weg zijn geruimd. Zodra zich nu vol doende dames hebben gemeld, is het clubuur voor huis vrouwen een feit geworden. Het clubuur is vastgesteld op Dinsdag van 10.15-11.15 uur. Behalve vrij zwemmen is er ook gelegenheid, onder leiding van bekwame instructeurs, het zwemmen te leren. Als voorwaarden voor het lidmaatschap diene het volgende: 1. De contributie bedraagt 1.50 per maand. Dit bedrag wijzigt niet als reeds meerdere leden uit één gezin lid van onze afdeling zijn. 2. De echtgenoot moet werkzaam zijn hij W.F. 3. De contributie wordt afgehouden van het loon of salaris van de echtgenoot. Voor het lidmaatschap kan men zich aanmelden: 1. door tussenkomst van de echtgenoot bij de afdeling Sociale Zaken op de hiervoor vastgestelde tijden; 2. tijdens ons Zaterdagmiddagclubuur van 12 - 1.30 uur. Dames, komt allen zwemmen bij W. F. Het Bestuur. 15 April j.l. werd aan een aantal leerlingen die een cursus reparatie-bankwerker van 5 maanden doorlopen hebben een gunstig ge tuigschrift uitgereikt, na door een examen commissie hiervoor te zijn beoordeeld. De examencommissie bestond uit de heren A. Matena, I). den Besten, P. van Doorne en Chr. Aben. De geslaagden zijn: J. H. Stigter, O. H. E. R. Drost, A. J. Metz, A. J. H. Hubregtse, C. L. H. Winkelman, J. C. Gilden, J. de Gelder, H. Keizer, H. W. Boek weit, L. Ras en J. E. Nelemaat. De leerlingen hebben in deze cursus een basis gekregen waarmede liet mogelijk zal zijn tot goede bankwerkers uit te groeien. De heer Ir. B. Wilton reikte, nadat de examen commissie haar oordeel aan de leerlingen had uitgebracht, de getuigschriften uit. Tevens bedankte hij de heer Joh. Krommenhoek, voor de voortreffelijke wijze waarop hij deze cursus had gegeven en bood de heer Krom menhoek ter herinnering het gedenkboek van W.F. aan. 24 April j.l. waren de aankomende ijzerwer- ker-aanbouwers, J. Stad, J. T. Blok, D. E. Visser, J. P. Scliulte en A. L. Kruit aan de beurt. De examencommissie bestond hier uit de heren Versluis, Kuiters, van Dalen, mede aan wezig waren Ir. Wind en de heer Eijgenhuijsen. Nadat hier de beoordeling door Baas Ver sluis was uitgebracht, verwelkomden de heren Kuiters en van Dalen de nieuwelingen in de afdeling waar zij nu hun weg zullen moeten vinden en gaven hun hiervoor goede raad en moed. De heer Ir. B. Wilton reikte oo-k hier de diploma's uit. De heer Weber, kernvoorzitter, gebruikte de gelegenheid door op het verschil van vroeger en tegenwoordig te wijzen met waarderende woorden voor de scholing. De goede wijze waarop de instructeur de heer Lupker zich van zijn taak had gekweten bleek uit de dank die namens de cursisten door D. E. Visser werd uitgesproken. De copie voor het Juninummer dient vóór 10 Juni in het bezit van de Redactiecommissie te zijn.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 22