r INHOUD V. OFFICIËLE MEDEDELINGEN J Meinummer 1954 Officiële mededelingen - Sociale Rubriek omslag pag. 2 en binnenwerkpag10 Twee REUZEIS aan de iverf pag. 1 Een interessante reparatie opdracht pag. 5 T.e.s. „Koratia" nadert zijn voltooiingpag. 9 Contact-middagen voor oud- werknemers pag. 10 Rectificatiepag. 11 Vacantiecentrum Heidebadpag. 11 Eervol ontslagpag. 11 Voor de Hulpbehoevende Blin den te Rotterdampag. 11 Personalia pag. 11 Willy Wiltonfondspag. 12 Veiligheid pag. 12 In Memoriampag. 13 Technische School te Schiedam geopend pag. 14 Amerikaanse Reisindrukken (IJ pag. 14 Humor op de werf en op kantoor pag. 16 Dankbetuigingenpag. 17 Het Nederlandsche Roode Kruis pag. 17 Goede geest in de onderneming pag. 18 Vereniging W.F. Jubileumconcert in de Stads gehoorzaal pag19 Afdeling Mannenzang pag. 19 Afdeling O. en Apag. 19 Afdeling Schakenpag. 20 Afdeling Zwemmenpag. 20 Scholingpag. 20 Redactie-commissie C. Keyzer, voorzitter L. Giphart J. Koppe leden J. W. Weber Redactie-adres Afdeling Sociale Zaken SOCIALE RUBRIEK FABRIEKSREGLEMENT (Vervolg) Artikel 57. Overtreding of niet-nakoming van enig(e) bepaling of voor schrift van de arbeidsovereenkomst of van dit fabrieksre- glement kan ontslag ten gevolge hebben, terwijl onmiddel lijke opzegging der dienstbetrekking onmiddellijk ontslag) zal plaats hebben, indien daarvoor een dringende reden in de zin der wet aanwezig is. Dit artikel is er als bekrachtiging van de vele be palingen en voorschriften, welke in vorige artikelen zijn gesteld. Zou deze sanctie er niet zijn, dan zou den vele bepalingen en voorschriften eigenlijk een beetje in de lucht hangen. Het is duidelijk, dat niet elke overtreding met ontslag uit de dienst der on derneming wordt gestraft, maar de mogelijkheid daartoe staat wel open. In het eerste gedeelte van het artikel wordt ook gesproken van kan ontslag ten gevolge hebben", hetgeen dus wil zeggen, dat de mogelijkheid om ontslag te geven aanwezig is. Het tweede gedeelte van het artikel slaat op de ernstige overtredingen en hier wordt dus gesproken van „onmiddellijke opzegging der dienstbetrekking zal plaats hebben". We behoeven geen rechtsge leerden te zijn om aan te voelen, dat er een groot verschil is tussen beide gevallen. In het ene geval dus de min of meer onopzettelijke overtreding en in het andere geval de overtreding, waarvan ieder een wel weet, dat deze het niet mogelijk maakt, de dienstbetrekking te continueren. Artikel 58. Als dringende reden tot onmiddellijk ontslag als bedoeld in de artt. 1639 o en p B.W. zal onder meer ook gelden ieder ernstig verstoren van de goede orde en de regel matige gang van zaken in de onderneming. Niet vooraf door de werkgever aanvaard verzuim zal dus eventueel onmiddellijk ontslag tot gevolg kunnen hebben, tenzij de werknemer de redelijkheid van zijn verzuim over tuigend aantoont. Wanneer de werknemer wegens dringende reden onmiddel lijk wordt ontslagen of wanneer hij zonder opzegging of zonder inachtneming van de voorgeschreven opzeggingster mijn de dienst verlaat, vervalt zijn recht op vacantie. Indien een werknemer aan wie ontslag wegens dringende reden is gegeven bij de werkgever in beroep wenst te gaan, kan hij de bemiddeling van de voorzitter van de Kern inroepen. Van ontslag op staande voet wordt onmiddellijk mededeling gedaan aan de voorzitter van de Kern. Wat als dringende reden tot onmiddellijk ontslag, als bedoeld in de artt. 1639 o en p van het Burger lijk Wetboek wordt beschouwd, kunt U lezen op bladzijden 20, 21 en 22 van het Fabrieksreglement. (Vervolg op pag. 10) Foto van fle maand: Molen in de Tielerwaard

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 2