Humor in Casa Nooit te oud om te leren! 11 (jj|) NIEUWS dacht en hierover volgen binnenkort nadere mededelingen. Aanmoedigingspremie 10, Idee 346. Stalen bakken in plaats van kasten met ce- ïnent voor het vormen van cilinderdeksels. De tot op heden toegepaste vormmethode is beter dan het ingediende voorstel. Aanmoedigingspremie 5, Idee 349. Zuigapparaat voor luchtbellen bij het gieten. Het voorgestelde apparaat geeft teveel tech nische bezwaren. Geen premie. Ja lezer, hierin schuilt een grote waarheid. Of dacht U soms wanneer U de middelbare leeftijd gepasseerd bent, dat het dan onmoge lijk is Uw kennis nog te verrijken? Het is toch zo, althans zo behoort het te zijn, dat een ieder, welk vak hij ook heeft, op de hoog te tracht te blijven met wat er aan nieuws geboden wordt. En nu bepalen wij ons alleen maar bij onze omgeving. Onze hoorders en fraisers hadden te kennen gegeven, dat ze van hun werk nog wel iets meer zouden willen weten. Dit is een zeer verheugend verschijnsel. Ze hebben begrepen: stilstand is achteruitgang. Er waren verschillenden onder hen, die niet behoorlijk een tekening konden lezen en dit als een groot gemis voelden. Ze vonden dat hieraan iets moest worden gedaan. En zo werd dan de chef van de bedrijfsscliool, de heer v. d. Jagt, in de arm genomen, die enthousiast was om voor onze jongens een cursus in elkaar te zetten. Het kwam in orde. En hoe is het gegaan? Wel, in één woord: prima. Was het de eerste avond nog wat stijf (leraar en leerlingen moesten eerst nog even aan el kaar wennen), de tweede avond ging het al gemoedelijk en de stemming is uitstekend gebleven tot het einde toe. Tot slot werd er nog een examen afgenomen. Het was weer echt alsof we naar school waren geweest, zo als in onze jeugd. Een woord van dank aan de heer v. d. Jagt en zijn staf is hier zeker op zijn plaats. Ze hebben met kennelijk plezier onze jongens wat wijzer gemaakt. Zeer zeker zullen deze van de lessen gemak hebben bij hun werk. Hierop wil ik dan nog eens de nadruk leg gen, dat een mens zijn verstand moet ont wikkelen zolang hij het heeft, en ik hoop, dat het voorbeeld van onze jongens navol ging zal vinden. v. Kr. Neen, het is geen zetfout, het moet werkelijk zijn „Humor" en géén „Rumor in Casa", welke laatste uitdrukking - een beetje erg vrij vertaald - zoveel wil zeggen als „rumoer, her rie in huis". Wat humor is, weten we allemaal en het op schrift zou, gezien het navolgende, feitelijk evengoed kunnen luiden „Rumor et humor in Casa". Het is Zondagmorgen en een beveiligingsman maakt per rijwiel zn rondje over het werf- terrein, komt langs Sociale Zaken en ziet vanaf de weg onder het voorbij peddelen in de hal bij de betaalmeester een man in ketel pak staan. Vindt dat wel een beetje vreemd, zo op Zon dag. Vreemd?weineen, verdacht, hoogst ver dacht! Rapporteert hetgeen hij gezien heeft aan de bevoegde instantie, welke - na informatie - verklaart dat er in het kantoor niet gewerkt wordt en er dus ook niemand in ketelpak daar in die buurt „rond kan scharrelen" Maar het een of het ander, „je ziet wat of je ziet niets", onze rapporteur houdt z'n bewe ring staande en het slot van het liedje is dat men ter plaatse een onderzoek instelt, maar niemand aantreft. Toch je kunt nooit weten en de volgende politionele actie" zo wordt althans be weerd - bestaat uit het afzetten en uitkam men van het kantoor-complex. Resultaat nihil. Tot een der speurders een helder ogenblik kreeg, met de anderen de hal van Sociale Zaken betrad en - zo kunnen we het ons al thans voorstellen - „Eureka" juichte, om daarna met een sierlijke armzwaai te wijzen naar de een-piraatje-draaiende-man-in-kelel- pak, deel uitmakende van de nieuwe ivand- schildering ter plaatse, waarvan een foto is opgenomen in het voorgaande nummer van dit blad. Hoe heet het ook weer in een detective-ver haal? Deduceren, combineren, formuleren fan taseren! De copie voor het Septembernummer dient vóór 10 September in het bezit van de Redactiecommissie te zijn.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 13