INHOUD Helpt ons, Electrisch lassers! Augustusnummer 1954 VeiligheidHelpt ons, Elec- trisch lassers omslag pag. 2 en binnenwerk pag. 8 Poitou, land van kerken en kastelenpag. 1 Afscheid, maar de poort blijft openpag. 5 Amerikaanse Reisindrukken (4) pag. 6 Vervolg Veiligheidpag 8 Gevonden voorwerpen pag. 8 Sociale Rubriek Personalia pag. 8 Eervol ontslag pag. 8 Willy Wiltonfondspag. 8 Ideeënbus pag. 9 In Memoriam pag. 9 IS ooit te oud om te leren' pag. 11 Humor in Casa pag. 11 Fotomontage pag. 12 Lunch-concertpag. 13 Dankbetuigingen pag. 14 Fotowedstrijd 1954 pag. 15 ISog even: „Heidebad" pag. 15 Succes voor W.F. pag. 15 Vereniging W.F. Dameskoorpag. 16 Dames- en Mannenkoor pag. 16 Afdeling O. en Apag. 16 Afdeling Schaken pag. 16 Onze Jubilarissen omslag pag. 3 Vacantie gedichtomslag pag. 3 Redactie-commissie C. Keyzer, voorzitter L. Giphart J. Koppe leden J. W. Weber Redactie-adres: Afdeling Sociale Zaken A 11 - 45 Wanneer enkele tien tallen jaren geleden een nieuwe medewer ker in een bedrijf kwam werd er door zijn collega's hoogte en breedte genomen wat voor vakman het was: of hij goed, min der goed of een prul was. Dat deed men dan zo: als de nieuweling zijn gereedschapkist had openstaan liep men er zo onopvallend mogelijk heen, wierp een blik in de kist en nadat men had geconstateerd dat zich daarin goed of minder goed gereedschap of prullaria bevond, werd de man beoordeeld. Als het niet goed was zei men: „We hebben het al gezien hoor, da's niks". Er zit wel iets in. Zodoende kan men tot op zekere hoogte iemands kwaliteiten beoordelen. Maar nu de lassers. We hebben deze inleiding ge schreven, omdat we de lassers op soortgelijke ma nier willen beoordelen. Het is o.i. namelijk zo, dat met liet vakmanschap van al die knapen, die zoveel in de verbandkamer komen om af gebikte slak uit hun ogen te laten pulken, toch iets niet in orde is. Dit blijkt o.a. hieruit, dat oudere, goede, lassers nooit voor dergelijke gevallen in de verbandkamer komen. Meestentijds zijn het knapen, die de kne pen van het vak nog niet kennen en van wie men zegt, dat zij de knepen van de luiers nog in hun zitvlak hebben staan. Maar jongere lassers, we hebben ons allemaal door de leertijd heen moeten worstelen en dat is ook niet erg. De oogongevallen kan je echter wel voor komen en wel door het dragen van een goede be- schermingsbril, die we voor je beschikbaar hebben. Bedenkt: een goed vakman heeft goed gereedschap, een goed vakman is een veilige werker. F. S. (Vervolg op pagina 8.) Foto van de maand: OOK DIT IS SCHIEDAM

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 2