NIEUWS Een zeer bekende en goede. (Spreker vertelde iets over Dokkum als Bonifatiusstad, vroegere zeestad, democra tische, drietalige, arbeidza me stad). Hierin zit dus geen risico. Doch in één op zicht schuilt er wel risico in de naam Dokkum. Dokkum is in de Friese folklore wat Kampen voor Nederland is, de spot-stad, de scherts-stad. Er waren geen dommer, eigenwijzer, kleinsteedser burgers dan die van Dok kum. De risico is dus dat die geest ook in de nieuwe boot vaart en straks mee vaart en de boot een spot boot, een scherts-boot wordt. Dat Hr. Ms. regering deze risico neemt is een bewijs van eerbied voor het oude Dokkum en van vertrouwen in het moderne. Thans lijven wij onze jong ste telg in, in onze stads- familie. U heeft wellicht in de couranten gelezen dat er ter gelegenheid van ons Stadsfeest - 12 Eeuwen Dok kum - een reünie is gehou den van hen die de ge slachtsnaam Dokkum dra gen, (met kk, kc, ck!). Er zijn vele dragers van deze naam verspreid in ons land, doch ook wonend in Austra lië, Zuid-Afrika en in de vorige eeuw in Denemarken. Voorname familie dus. En nu kom ik tot het meest tragische moment uit mijn toespraak. Deze zoon kan zijn vaderstad niet bezoeken want het Dokkumer Diep is te on diep. Daardoor staan wij bloot aan een be richt als in Elsevier stond (11 September'54) Bezoek De Nieuwe Brielse Courant (onze Brielse Courant, mogen wij gerust zeggen) deelt mede Hr. Ms. Mijnenveger „Brielle", welke naar onze stad is genoemd zal een bezoek aan Brielle brengen. In verband met de diepgang van het schip heeft de „Brielle' echter lig plaats gekozen te Hellevoetsluis. Vervangt u de naam Brielle door Dokkum, dan zou het bericht in de toekomst kunnen luiden Hr. Ms. Mijnenveger „Dokkum", welke naar onze stad is genoemd zal een bezoek aan Dokkum brengen. In verband met de diep gang van het schip heeft de „Dokkum" echter ligplaats gekozen te Harlingen of op de rede van Terschelling. U gevoelt t met mij: Hr.Ms. Regering heeft de eerste stap gedaan en zal nu de tweede moe ten doen. Zij zal de taak van de justitia distributiva (verdelende gerechtigheid) moe ten volvoeren. Amsterdam kreeg mee door steun van het Rijk zijn Noordzeekanaal, Rot terdam, De Nieuwe Waterweg. Dokkum zal zijn verdiept Dokkumer Diep moeten krij gen. Zo is dan de Dokkum te water gelaten. Als symbool van deze naam dient ons stadswa pen. Het zou een interessante juridische

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 7