(v*|) NIEUWS 6 H.M. de Koningin verlaat de Kapel na de plechtige herdenking op 3 Juli 1954. puzzle zijn na te gaan wiens eigendom onze naam en vooral ons wapen is (ons stads- merk, onze stadskeur als 't ware). Daar is niet veel jurisprudentie over. Ik vond slechts een geval uit 1938. Een rijwielhandelaar wilde een gemeentewapen gebruiken voor reclame op zijn fietsen. B. en W. vroegen de Minister van Justitie of dit zo maar kon. De Minister antwoordde o.a. „Naar aanleiding van Uw nevenvermeld schrijven deel ik mede, met UEdelachtbare van meening te zijn, dat het ongewensclit is, dat een gemeentewapen wordt gebezigd voor de door U genoemde doeleinden, aangezien een dergelijk gebruik niet in overeenstem ming is met het doel, waarmede bij Kon. besluit aan gemeenten wapens worden ver leend, n.l. ter aanduiding dat iets behoort aan de gemeente, of is uitgegaan van het ge meentebestuur." Nu, de bouw en de naamgeving is niet van ons uitgegaan, wellicht een tekortkoming. Een belangrijke vraag is nu echter wel wiens eigendom bet scliip is nu het wapen van Dokkum als embleem zal worden gevoerd. Dit vraagstuk zullen we thans niet oplossen. Wij verlenen bij dezen voorlopig licentie aan de Marine ons wapen te voeren. Wij doen dit in het vertrouwen dat Wilton-Eijenoord een goede boot heeft gebouwd, de naam van Wil ton-Eijenoord, de Nederlandse Marine en onze stad Dokkum waardig. Tenslotte: Wij Dokkumers zijn niet zo vreselijk blij dat deze boot gebouwd moest worden. Het is een voorbereiding voor de oorlog. Vreselijke noodzaak. Teken des tijds. Daarom spreken wij de hartelijke wens uit dat deze boot met de ons zo geliefde naam en met het zo geliefde wapen nimmer zijn oorlogstaak behoeft te verrichten. Doch Dokkum beeft ook een vrijheidstradi tie. Daarom voegen wij er deze wens aan toe dat deze boot als de harde noodzaak er zou zijn - wat God verhoede - een goed instru ment mag zijn in banden van een dappere bemanning ter beveiliging van ons land, hulp aan onze bondgenoten, ter bescherming van de vrijheden ook van onze goede stad met zijn korte krachtige naam DOKKUM. o Deze tewaterlating is voor ons aanleiding om iets meer te vertellen over het kleine plaatsje Dokkum, gelegen in bet hoge Noorden van ons land. De gegevens en foto's zijn ons ver strekt door de burgemeester van Dokkum, de heer S. van Tuinen. o DOKKUM RON IF AT 1U S-ST AU. O stad, uit water en uit bloed gegroeid Gegroet, beminde boven alle oorden, Afbeelding van de Bonifatiuspenning gemaakt door de Groninger modelleur M. Meesters; brons in 30 genummerde exemplaren. (Foto Piet Boonstra, Groningen)

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 8