®f> NIEUWS 26 SOCIALE RUBRIEK VERGADERING DIRECTIE/KERN Op Dinsdag 9 November j.l. heeft een bij eenkomst plaats gehad van de directie (heren van Daajen en B. Wilton) met de leden van de beambten- en de fabriekskern. In deze bijeenkomst gaf de heer van Daalen een overzicht van hetgeen op het ogenblik bij de nieuwbouw onderhanden is en van het programma voor de komende jaren. Vervol gens vertelde de heer van Daalen het een en ander over de reparatie. Nadat spreker een beeld had gegeven van de investeringen sedert de oorlog werd een aan tal lantaarnplaatjes vertoond met betrekking tot de bouw van de nieuwe dokken, toegelicht door de heer van Daalen. De kernleden gingen na afloop der vergade ring een kijkje nemen bij de in aanbouw zijn de dokken. Wij hopen in een volgend nummer nader terug te komen op hetgeen de heer van Daalen in genoemde vergadering heeft verteld. o PERSONALIA Per 1 November 1954 aangesteld als onder baas afdeling Magazijn: W. D. A. NOORD1JK o De Tariefcommissie voor Afdeling ONDER HOUD bestaat uit de volgende leden: D. Langerak 47 - 9971 C. Nieuwstraten 47 - 9230 T. Vroombout 47 - 5231 De Tarief commissie Fijenoord uit: P. Lagerwaard 21 - 2693 P. H. Ie Pair 21 - 2664 M. Wagemaker 21 - 2660 STUDIEFONDS Zeer sporadisch zult U in ons W.F.-nieuws een artikeltje aangetroffen hebben over de Stichting Studiefonds Wilton-Fijenoord 1950 en het lijkt ons dan ook niet misplaatst thans nog eens met enige gegevens over dit mooie fonds voor de dag te komen. Inderdaad: „dit mooie fonds", want door middel hiervan bestaat de mogelijkheid finan cieel minder draagkraelitigen, doch uitzon derlijk begaafden een kans te geven om ver der te studeren. Het fonds werd ingesteld als blijvende her innering aan de ingebruikneming op 11 April 1950 van het geheel herstelde 46.000 tons (lok, hetwelk in de oorlog belangrijke schade had opgelopen. De oprichting werd mogelijk ge maakt door beschikbaarstelling door de on derneming van een bedrag ad 50.000. Wij willen hier nog even één der artikelen uit de statuten aanhalen, t.w. „Het doel van dit fonds is het verlenen van „financiële bijdragen voor studiedoeleinden „van leden van het personeel van de Dok- „en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord „N.V., van hun wettige en gewettigde kin deren, hun stiefkinderen en van in hun „gezin volledig opgenomen kinderen." Buiten alle door het bestuur wenselijk geach te inlichtingen omtrent de gegadigde en diens omstandigheden, wordt elke aanvrage spe ciaal op de volgende punten onderzocht: 1. de begaafdheid van de gegadigde voor het opgegeven studievak, omvattende de op leiding tot een erkend examen of beroep, blijkende uit in te winnen schriftelijke rapporten van hoofden van school- of on-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 28