INHOUD V OFFICIËLE MEDEDELINGEN VJ Novembernummer 1954 Officiële mededelingen Sociale Rubriek, Fabrieksreglement (vervolg) omslag pag. 2 en binnenwerkpag. 26 Helling 6 bevrijd van 12000 ton staal pag. 1 Walvismoederschiptanker Wil lem Barendsz II*'pag10 Beschouwingen over walvissen en walvisvaart naar aanleiding van het van stapel lopen van de Willem Barendsz II" pag. 12 Vergadering Directie/Kern pag. 26 Personaliapag. 26 Studiefonds pag. 26 Contactmiddagen oud-werknemers pag. 27 Willy Wilton Fonds pag. 28 Een praatje over de grote rij wielstalling aan de Vlaardinger- dijk pag. 29 Rijwielstalling Vlaar din gerdijk pag. 30 Rijwielstalling Administratief-, Technisch- en Toezichthoudend personeel bij het clubgebouw) pag. 30 Ingezonden pag. 30 Veiligheid Schoenmaker houd je bij je leest pag. 31 Zo doen ze dat in de gieterij pag. 31 Het nut van de helm pag. 31 Hoera, leve de helmenpag. 32 Nogmaals de helmenrebus pag. 32 Gelukkige prijswinnaar! pag. 32 Rijwielcontróle bij Willon-Fije noord in de Verkeersweek pag. 33 Vacant ie Fotowedstrijd 1954 pag. 34 Gaan en komen!pag. 36 Ter overpeinzingpag. 36 In Memoriam pag. 37 Dankbetuigingen pag. 38 Vereniging W.F. Rectificatie pag. 38 Afdeling Biljartpag. 39 Afdeling Dameskoor pag. 39 Afdeling Mannenkoor -pag. 39 Afdeling Schaken pag. 39 Afdeling Ztvemmen pag. 39 Jubilarissen van de maand omslag pag. 3 Redactie-commissie C. Keyzer, voorzitter L. Giphart I J. Koppe leden J. W. Weber Redactie-adres Afdeling Sociale Zaken SOCIALE RUBRIEK FABRIEKSREGLEMENT (Vervolg) Artikel 60. Schorsing zonder behoud van loon zal slechts mogen plaatsvinden in gevallen, waarbij het vermoeden bestaat dat een dringende reden tot onmiddellijk ontslag als bedoeld in de artt. 1639 o en p B.W. aanwezig is; zij mag niet worden opgelegd voor langer dan een week. Het is uiteraard niet altijd mogelijk direct te be oordelen of een overtreding gestraft moet worden met ontslag op staande voet. Daarom is dit artikel, waarbij schorsing mag plaatsvinden, opgenomen. Er moet dan echter, zoals in het artikel vermeld, wel degelijk een vermoeden bestaan, dat een drin gende reden tot onmiddellijk ontslag aanwezig is. Tijdens de schorsing, welke zo kort mogelijk zal worden gehouden en in ieder geval niet langer dan een week mag zijn, is er dan gelegenheid na te gaan of de vermeende overtreding inderdaad is be gaan. Niet altijd behoeft deze schorsing dus ge volgd te worden door ontslag uit de dienst der o onderneming. Het kan zijn, dat de eerste beoor deling niet juist was en bij bet onderzoek dingen naar voren komen, welke een geheel ander licht op de zaak werpen. In dat geval zal het kunnen ge beuren, dat de schorsing wordt opgeheven en zelfs het loon over de niet gewerkte tijd wordt betaald. Immers, het zou niet billijk zijn iemand financieel de dupe te laten worden van een oorspronkelijk verkeerde beoordeling. I'ractisch zijn er drie mo gelijkheden, t.w. 1) ontslag volgt op de schorsing en er wordt geen loon uitgekeerd over de geschorste dagen; 2) er vindt weder tewerkstelling plaats zonder dat loon wordt betaald over de geschorste dagen in gevallen waar dus een reden tot onmiddellijk ontslag aanwezig was, maar waarbij men be trokkene nog een kans wil geven; 3) er wordt over de geschorste dagen loon be taald, waaruit dus blijkt, dat betrokkene niet fout is geweest. Wat als een dringende reden tot onmiddellijk ont slag, als bedoeld in de artt. 1639 o en p van het Burgerlijk Wetboek wordt beschouwd, vindt U op pag. 21 en 22 van het Fabrieksreglement. Foto van de maand: HOLLANDSE WALVISVAARDER UIT DE 18e EEUW

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 2