n u 29 NIEUWS it it* Ei II» Een praatje over de grote rijwielstalling aan de Vlaardingerdijk Aangezien deze stalling nodig verbetering en uitbreiding behoefde, werd begin 1953 de exploitatie, welke bij een particulier berust te, in eigen handen genomen. Sindsdien is er in nauw overleg tussen de afdelingen Bouw bedrijf en Sociale Zaken geleidelijk aan lieel wat veranderd. Allereerst werd beoogd om aan de wegzijde en bij de hoofdingang een meer aesthetisch aanzicht te scheppen. Dit werd bereikt door de aan de zijde van de Vlaardingerdijk lig gende langsrekken in één lijn te plaatsen en een gelijke vorm te geven. Voorts door de verschillende afdakken bij de hoofdingang te laten verdwijnen. De oude reparatiekeet al daar werd ook gesloopt en de reparateur heeft thans, na enige tijd een tijdelijk onder komen te hebben gehad, een behoorlijke werkplaats gekregen aan de zijde van de Julianalaan. Een daar staande verzameling oude keten werd radicaal gesloopt. Een volgende stap in de goede richting was de diverse rekken van een letter te voorzien en de plaatsen in de rekken opnieuw te num meren. Hierna werden door de (sinds de over name) kosteloze stallingpenningen uitgereikt, corresponderende met de letters en nummers van de rekken. Deze penningen worden met een ring aan één der zadelveren bevestigd. Een moeilijkheid, welke onder de ogen ge zien moest worden, was de drassige toes'and in de stalling bij grote regenval, speciaal in de wintermaanden. Ophoging van bet terrein was dus geboden. U zult waarschijnlijk ver wonderd zijn te horen, dat deze ophoging aan de zijde van de hoofdingang 70 cm heeft be dragen en verderop in de stalling gemiddeld 50 cm. Aan de afdeling Bouwbedrijf werd op gedragen hiervoor te zorgen. Gebruik werd ge maakt van puin, afkomstig van ons gieterij complex, welk puin echter slechts geleidelijk aan ter beschikking kwam. Bovendien had den wij in het begin nog met gebrek aan stal lingruimte te kampen, zodat niet teveel rek ken gelijktijdig buiten bedrijf konden worden gesteld. Het ophogingskarwei werd dan ook in etappes uitgevoerd zonder dat de gebrui kers van de stalling hiervan teveel last onder vonden. In totaal werd ca. 3000 m3 puin ge bruikt; hierbij kwam dan nog koolas voor afdekking. Inmiddels werd ook gewerkt aan uitbreiding van de stalling. Begonnen werd met de bouw van een derde rij dwarsrekken (thans 24) van een enigszins afwijkend type van de be staande houten rekken, t.w. staalconstructie met eterniet golfplaten en houten zijschotten. Deze derde rij is momenteel aangevuld met 18 onoverdekte bouten noodrekken voor een onverwachte grote toeloop (werknemers van onderaannemers, bijwerkers van rederijen, enz.), doch het plan bestaat om deze rekken geleidelijk aan te vervangen door nog 11 rek ken van het nieuwe type. Een grote verbetering zijn de twee tegelpaden tussen de 3 rijen dwarsrekken. Hiervoor wa ren bijna 11000 trottoirtegels nodig. De aan leg van 2 tegelpaden ter weerszijden van de langsrekken staat nog op het programma. Bij de Gemeente is een aanvrage ingediend voor een tweede uitgang aan de zijde van de Julianalaan. Met het maken van een schuif-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 31