33 (J|) NIEUWS hij nietsen ging trouwhartig met zijn briefje bij de commissie informeren. De leden hiervan konden echter slechts droevig hun hoofd schudden. Wordt hem thans gevraagd: zo, heb je ook een prijs gewonnen? Dan is het antwoord: ja een kistje sigaren. Wat we hem kwalijk nemen is, dat hij nog te gen niemand heeft gezegd: Steek ook eens op! o RIJWIELCONTROLE BIJ WILTON- EIJENOORD IN DE VERKEERSWEEK Bij het verschijnen van dit W.F.-Nieuws is de, in het vorige nummer aangekondigde, rein- en licht-contröle hinnen het raam van de Veilig Verkeer-organisatie, alweer achter de rug. De in het schrijven van de Hoofd inspecteur van Politie Kloeseman gezongen lofzang op de W.F.-werkers is bepaald niet overdreven gebleken. Ik wil dan ook langs deze weg een woord van dank en lof spreken voor de prettige wij ze waarop, op een enkele uitzondering na, het gehele rijwielberijdend W.F.-personeel heeft voldaan aan het verzoek om de rijwie len op 2 November 1954 niet op slot te zetten. Het zal U allen wel zijn opgevallen, hoe ont stellend veel kaarten en/of briefjes, houden de mededeling van de bij de controle geble ken gebreken er aan de rijwielen waren be vestigd. Gaat U eens na, wanneer dit niet op deze wijze was gebeurd en er zonder meer processen-verbaal waren opgemaakt, hoeveel rijksdaalders er aan boeten betaald hadden moeten worden. Na deze boete had men dan toch, ter voorkoming van een tweede boete, moeten zorgen, de gebreken te herstellen. Wanneer wij ieder voor zich de ons kenbaar gemaakte gebreken aan ons rijwiel herstellen, levert ons dit dus onverwijld twee voordelen op, namelijk besparing van de boete en het voorkomen van ongelukken onzerzijds. We moeten het dus niet doen zoals die W.F.- werker, die ook een kaart aan zijn rijwiel had gehad en van welk rijwiel het spatbord was wit geschilderd. Hij kwam namelijk op 3 November 1954, dus een dag na de gehou den rijwielcontróle met zijn rijwiel bij de, op de Koemarkt te Schiedam geposteerde ver keersagent. Toen bedoelde W.F.-werker het stopteken kreeg, reed hij met onverminderde vaart door dit teken heen, hetgeen op zich zelf al niet zo prettig was, maar bovendien ging hij nog, om ongelukken te voorkomen, met dezelfde vliegende run over het trottoir. Dit moest hij doen om een ander niet aan te rijden en een ongeluk voor hemzelf te voor komen. Wat was namelijk het geval? De man bereed een rijwiel, waarvan de remmen niet werkten. Gevolgen: een proces-verbaal, boete en toch de remmen laten repareren. Hij vertelde de agent nog, dat daags te voren in de stalling van W.F. zijn rijwiel was ge controleerd en dat hem op de gebreken was gewezen. Laten wij dus onze goede naam, welke wij met zoveel nauwkeurigheid hebben verwor ven, voor wat betreft het verkeer en het na komen van de voorschriften, behouden en, zo mogelijk, nog uitbreiden, zodat het zover zal komen, dat, wanneer er door anderen fouten worden gemaakt, men zal zeggen: „Dan moet je maar eens in de leer gaan bij de werkers van W.F. in Schiedam en Rotterdam". U bent, naar ik mag aannemen, natuurlijk benieuwd, wat de totale uitslag van deze con trole nu wel heeft opgeleverd. Daarom krijgt U de volledige cijfers. Gecontroleerd werden: 2945 rijwielen en 249 rijwielen met liulp- motor. Geconstateerd werden de volgende gebreken 67 ondeugdelijke remmen; 813 slechte of ontbrekende bellen; 165 defecte koplampen; 395 defecte achterlichten; 1400 niet of slecht geschilderde spatborden. Bij de rijwielen met hulpmotor werden ge constateerd: 32 ondeugdelijke remmen; 35 slechte of ontbrekende bellen; 38 niet of slecht geschilderde spatborden. Als we nu even kijken en bijvoorbeeld zien, dat er 1438 spatborden zijn wit geschilderd en U weet, dat elk spatbord over een lengte van 30 cm wit moet zijn, dan kunt U bere kenen, hoeveel meter spatbord er is geschil derd. Door wie, vraagt U? Wel, door de toe komstige bloem van W.F.-scliilders en wel uit de Leerschool. Wel, wel! wat kunnen deze knullen en dan nog wel zingende en lachen de, een hoop werk per dag verzetten. Jon gens!, namens de afdeling Beveiliging, de Gemeentepolitie, de vereniging Veilig Ver keer en zeker namens de houders van de wit geschilderde spatborden, hartelijk dank hoor! Ook de gemeentepolitie en de afdeling Schie dam van Veilig Verkeer hartelijk dank voor de medewerking. En laat ik vooral niet vergeten een woord van dank te richten aan het adres van de W.F.-chauffeurs. Zij hebben getoond het goe de voorbeeld te kunnen geven door zich te houden aan de voorgeschreven maximum snelheid in het bedrijf, namelijk 25 km. Geen enkele chauffeur behoefde een waar schuwing te incasseren, zelfs om vijf minuten

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 35