SOCIALE RUBRIEK-^) NIEUWS Op bijgaande foto is iets afgebeeld, dat. niet veel voorkomt op de werf. De Belpareilis n.l. een schip, dat speciaal bestemd is voor het transport van zeer zware stukken, zoals locomotieven en ander spoor wegmateriaal, lichtschepen enz. Op de foto ziet men als deklast een aantal spoorwegwagons, bestemd voor de spoorwe gen in India. Deze wagens zijn afkomstig uit België en zij worden in India verder afge werkt. Ofschoon deze deklading zeer compact lijkt, valt het totale gewicht, mee: plm. 1000 ton. Vanzelfsprekend wordt bij dergelijke ladingen een bijzondere sjorringsmethode toegepast. Vanwege het buitengewone uiterlijk van deze last is het interessant dit fotografisch vast te leggen. De „Belpareil" behoort tot de Rederij „Bel- ships Comp. Ltd." te Oslo. managers Christen Smith Co. FABRIEKSREGLEMENT (Vervolg) Artikel 61. Onverminderd het bepaalde in de artt. 48 en 58 geldt het navolgende: 1. Bij handelen in strijd met het be paalde in de artt. 5 en 15 wordt bij te laat aanmelden en bij te vroeg beëindigen van de werktijd de ver zuimde tijd, naar boven afgerond op halve uren, niet betaald. Bij herhaling binnen 30 dagen wordt bovendien een waarschuwing gege ven. Bij de derde maal binnen 30 dagen wordt de verzuimde tijd, naar boven afgerond op hele uren, niet betaald en kan bovendien ontslag volgen. 2. Bij handelen in strijd met luit be- bepaalde in de artt. 22, 24, 26, 36, 43, 45 t/m 47 is de werknemer een boete verschuldigd gelijk aan een half maal zijn uurloon. 3. Bij handelen in strijd met het be paalde in de artt. 6A, 19, 31, 33 en 34 is de werknemer een boete ver schuldigd gelijk aan éénmaal zijn uurloon. 4. Bij handelen in strijd met het be paalde in de artt. 18, 20, 21, 28, 32, 39 en 40 is de werknemer een boete verschuldigd gelijk aan twee maal zijn uurloon. 5. Bij handelen in strijd met het be paalde in art. 25 is de werknemer een boete verschuldigd gelijk aan twee maal zijn uurloon. Er wordt een waarschuwing gegeven en bij herhaling volgt ontslag. 6. Bij onrechtmatig verzuim kan de werkgever met toepassing van art. 48 van dit reglement een boete opleg gen, waarvan het bedrag gelijk is aan het loon, dat in de verzuimde tijd zou zijn verdiend. Bij herhaling binnen 30 dagen kan bovendien ontslag volgen. Zie voorts art. 58). 7. Wanneer ingevolge de leden 2 t/m 4 tot het opleggen van boete ivordt overgegaan, zal hiervan mededeling aan de voorzitter van de Kern wor den gedaan. Uit de inhoud van dit artikel blijkt duidelijk, dat we aan liet eind van het fabrieksregle- ment komen. We zouden dit artikel als een vergaarbak van vele daaraan voorafgaande artikelen kunnen beschouwen, met dien ver- 17

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 19