19 NIEUWS Op bijgaande foto ziet men de kiellegging van de ,,Bussum" bouwno. 745, welk schip gebouwd wordt voor rekening van de rederij „Vinke en Co." te Amsterdam. Op de achtergrond is de massale romp zicht baar van de „Willem Barendsz Dit schip heeft zijn plaats op helling 6 nu afgestaan aan bouivno. 745. Gaan en komen, hetwelk voor ons allen werk en brood betekent. HARTELIJK DANK VAN „St NICOLAAS" Wij hebben de oude Sint gesproken Wat was hij toch weer in zijn schik Voor wat de medewerkers boden Op zijn verjaardag voor het kind De oude baas was best tevreden Voor alles wat weer is gemaakt Voor de stoeltjes, tafeltjes en sleden En wat er verder is gedaan Want met een glans in z'n oude ogen Heeft hij ons hartelijk dank gezegd Aan al die vele stille werkers En ook van Piet, z'n zwarte knecht „Want weet je" zegt hij „wat zo fijn was Niet alle werkers hadden een kind Maar ook velen die geen kinderen hadden Waren er bij, wat ik prettig vind Want kijk nou toch eens in de zaal hier" Zei hij schuddend met z'n oude hoofd „Door jullie gezamenlijke werken Kan ik nu doen wat ik heb beloofd Want heus, de kinderen willen liefde En goedheid van de oudere mens Ze dat altijd te kunnen geven Dat is mijn oude hartewens Want in heel mijn lange, lange leven Was het kind altijd het hoogste goed Daarvoor moeten wij alles geven Zoals nu is gebeurd, dan is het goed Ook de Directie wil 'k bedanken Voor haar hartelijke bereidwilligheid Om de kinderen weer dit feest te geven Zij heeft hen en mij daarmee verblijd En als ik terug weer ben in Spanje En uitrust van dee'z drukke tijd Dan zal ik lieus dikwijls nog denken Aan de vreugd der kinderen, hier bereid Daarom vrienden, nog wel bedankt hoor! Het was weer fijn, het was weer goed Ik vertrouw er op, dat ik jullie allen Het volgend jaar, hier weer ontmoet" G. Sterkman, Koperslagerij Schiedam SCHAFTLOKALEN SCHOONHOUDEN De tijd, dat we op hoeken en kanten onze boterham moesten opeten ligt gelukkig ach ter ons. Na veel overleg hebben wij goede schaftlokalen gekregen, al tobben wij nog met ruimtegebrek, speciaal bij slecht weer. Gezien de vooruitgang, welke wij in deze hebben geboekt, hadden wij toch mogen ver wachten, dat een ieder er aan zou meewerken de schaftlokalen zo schoon mogelijk te houden, vooral nu deze pas weer geverfd zijn. Velen doen dit inderdaad, maar er zijn er toch nog altijd te veel, die menen, dat in de schaft lokalen alles geoorloofd is. Het meest treurige is echter, dat als zulke mensen door iemand van het cantinepersoneel er op gewezen wor den nu eens te moeten ophouden de boel te bevuilen, zij menen het recht te hebben die man op de meest onhebbelijke manier te be ledigen. Notabene de ene arbeider tegen de andere! Dat daar niets van deugt zal ieder weldenkend arbeider met mij eens zijn. Laten wij er voor zorgen, dat de schaftlokalen zo schoon mogelijk blijven. J. W. Weber, voorzitter Fabriekskern. DAMES EN HEREN AMATEUR FOTOGRAFEN Aangezien uit het grote aantal deelnemers aan de Vacantiefotowedstrijd 1954 gebleken is, dat er vele werknemers zijn, die in hun vrije tijd fotograferen, is bij onderstaande personen bet plan gerijpt, te komen tot de oprichting van een Amateurfotoclub, als on derdeel van de Vereniging W.F. Degenen, die zich bij een dergelijke Club zouden willen aansluiten, kunnen dit opge ven aan: A. H. v. d. Does afd. IJzerwerkers Nieuwbouw 010248 J. van Rij afd. IJzerwerkers Nieuwbouw 019681 H. Ossenfort afd. Timmerlieden 091580

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 21