'54 VEILIGHEID - MAAK VOORT M§> NIEUWS 26 belangstelling had voor de mensen, die de machines bedienden. Allen die leiding geven in de bedrijven, van de topmensen tot aan de kleinste chefs, hebben in het afgelopen jaar gemerkt, dat „de omgang met mensen" in het middelpunt der belangstelling is gekomen. Ja, in het buitenland en ook in ons land zegt men van deskundige zijde: „als men de men selijke kant verwaarloost is men economisch fout''. En wij vleien ons met de hoop, dat de verbeterde mentaliteit van zeer velen onzer bedrijfsgenoten reeds doorwerkt tot in alle rangen, hetgeen veilig werken zal bevorderen en het bedrijf zal ten goede komen. Deze weg werd niet ingeslagen als gold het een nieuwe hobby, doch was het logisch ge volg van de algemene drang der laatste jaren naar erkenning van de rechten der mense lijke persoonlijkheid, naar verhoogde rechts zekerheid, veiligheid en naar vrijwaring van angst, kortom naar een beter, menselijker bestaan. Wij mogen vaststellen, dat de ongevallen- cijfers dalende zijn. Daarvoor zijn we U allen dankbaar. Maar we zijn er nog niet! Alleen door taai volhouden kunnen wij allen samen ons doel bereiken. Alleen mensen, die wak ker zijn, hun vak verstaan, liefde hebben voor allen die naast hen werken en leven, dus goede kameraden zijn, kunnen de krach ten meester blijven, die de moderne techniek ons ter beschikking stelt. En zo is het dan de goede geest in onze werk gemeenschap, die ons voor onze vrouwen en kinderen zal behouden en daarom komt het er op aan, dat niemand een storend element is. De ontwikkeling als boven geschetst, stemt ons tot een zeker optimisme en in goed ver trouwen op de toekomst van ons mooie be drijf en van allen, die er in werkzaam zijn, wenst Uw veiligheidsinspecteur alle bedrijfs genoten Een goed Kerstfeest en een gelukkig Nieuwjaar. F.S. Jaar '54 heeft thans bijna afgedaan, Jaar '55 staat vol ongeduld te wachten, 'k Wil '54 toch niet zo maar laten gaan, Doch breng hem naar zijn eindpunt weg en in gedachten Sta ik daar even stil. Ik kijk eens om - Het punt ligt hoog - Daar zie ik aan mijn voeten, Gewezen door Herinnering, weerom, Wat '54 mij heeft doen ontmoeten. Als ieder ander jaar zond hij naast goed ook kwaad, Naast vreugd verdriet en naast geluk ook zorgen. 't Een in wat ruimer, 't ander in mindre maat. Ook hij hield het „waarom" meestal verborgen. Zwijgend bezie ik wat 'k persoonlijk kreeg of ondervond, De dingen, die mijn diepste ik-zijn raken. Daarnaast zie ik ook veel wat hij Gemeen schap zond. Op één dier dingen wil 'k U hier opmerk zaam maken. 't Is nameMjk een zaak die voor W.F. En allen, die op haar bedrijven werken, Van groot belang is en ik hoop 't besef Der noodzaak daarvan hierdoor bij U te versterken. 'k Bedoel de hernieuwde actie, welke wordt gevoerd, Om alle werkers veiligheid te leren. Als 't goed was liet dit streven niemand onberoerd, Want dit toch dient vooral om 't welzijn der W.F.-ers te vermeren. 'k Geloof, dat '54 in activiteit op dit gebied Zijn voorgangers, die zich toch ook niet onbetuigd hebben gelaten. Wel overtrof en 'k hoop alleen maar niet,

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 28