En in zijn schoen een paar gewonde tenen, Die geen bescherming hadden tegen het ge wicht, wijdt J. KI. 27 (V^>) NIEUWS Dat hij gehoord heeft, hoe er mensen zijn, die praten Als baas Maakvoort. Die zegt altijd: „Het werk moet klaar, Als het maar gauw gebeurt, hoe, dat doet niets ter zake. Zwijg over veiligheid; veilige werkers die stagneren maar, Het werk. Met veiligheid kan ik geen schepen maken". Maar baas, een veilig werker, werkt juist snel. Hij hoeft niet plotseling het werk te onder breken, Omdat een stuk gereedschap (daarmee ging het best nog wel!) I och bij gebruik totaal onveilig is gebleken. Hij hoeft ook niet met een benauwd gezicht Dat er op viel eerst naar de dokter heen en Verder thuis op zijn genezing wachten. Hij draagt een helm als 't werk dit nodig maakt, Beschermt zijn ogen, houdt steeds zijn gedachten Bij wat hij doet en ondertussen waakt Hij ook nog voor het welzijn van zijn kameraden. Wijst hen er op, dat niet alleen zij zelf, maar ook de onderneming schade lijdt, Wanneer zij door het feit, dat zij de veilig heid met voeten traden, Straks heel voorzichtig in een ziekenhuisbed worden neergevlijd. Nu, baas Maakvoort, heb ik U kunnen over tuigen Of is de veiligheid voor U nog steeds taboe? O, 'k weet, het valt niet mee zijn hoofd te moeten buigen. Dit hoeft ook niet voor mij, geef U maar stièkum toe, Dat U wellicht het werk steeds vlugger klaar zoudt krijgen, Wanneer Uw mensen, aangespoord door U, De veiligheid betrachten zouden, om nu maar te zwijgen Van 't aantal ongelukken, dat Uw groep dan minder hebben zou dan nu. Ik ga nu gauw jaar '54 groeten Nog enkele minuten en hij zal Vanuit dit Heden in Verleden stappen moeten. Op Heden's deur klopt '55 al. Gij hebt bij heel wat kwaad ons ook veel goeds gegeven. Bij 't laatste was „VERHOOGDE VEILIGHEID". Wij danken U daarvoor. U deed de hoop herleven, Dat iedere WF-er eens aan deze zaak zich

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 29