AFDELING TENNIS AFDELING VOETBAL AFDELING ZWEMMEN 37 NIEUWS want het tournooi gegeven ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van Wilton-Fijenoord is een daverend succes ge worden, mede dank zij de volledige medewerking van het Hoofdbestuur. De verenigingen die aan dit tournooi hebben meegedaan zullen het niet licht vergeten. En dan de diverse tournooien o.a. het Lafamo-tournooi, de vriendschappelijke wedstryd tegen de B.P.M. en nu de competitie, seizoen 1954 - 1955. Het le team doet het niet slecht, want nu de helft van de competitie haast ten einde is, staat dit team met nog 4 andere verenigingen aan de kop met 10 punten, dus de strijd is fel, het zal wel vech ten worden om in deze afdeling (3e klasse E) het kampioen schap te behalen, maar de kans is er, en wel een grote kans. Wij hopen in ieder geval dat dit team, momenteel bestaande uit de heren Groeneweg, Maassen-v. d. Brink en van Zwieten, het volgende seizoen in de 2e klasse, zal kunnen uitkomen. Het 2e team doet het niet zo best, maar zal toch wel de aanval op zijn 3e klasserschap kunnen af slaan. Het 3e team spelende in de 2e klasse R.T.T.B. brengt het er niet slecht af, alleen moeten deze spelers nog wat meer wedstrijdroutine krijgen. Dit is dan weer het lief en leed van de afdeling Tafel tennis en we hopen dat alle leden hun uiterste best zul len doen, om op sportieve wijze de naam van Wilton op sportgebied hoog te houden. Van deze gelegenheid wil ik tevens gebruik maken, om namens het bestuur en leden van de afdeling tafeltennis, het Hoofdbestuur en de diverse afdelingsbesturen en hun leden prettige Kerstdagen en een Gelukkig Nieuwjaar toe tewensen. v. Zw. Wanneer wij het tennisseizoen van 1954 eens bekijken, dan moet allereerst geconstateerd worden, dat de tennissport deze zomer veel heeft geleden onder de voort durend slechte weersomstandigheden. Het is begrijpelijk dat een sport die by uitstek aangewezen is op droog weer dit jaar niet ten volle tot ontplooiing kon komen. Dat er toch nog veel gebruik van de banen is gemaakt, is te danken aan het enthousiasme van vele leden, die, wanneer het maar enigszins mogelijk was, van de party waren. Aan de competitie werd wederom met 3 teams deelgeno men.Het eerste team slaagde er in kampioen van haar afde ling te worden, maar de promotiewedstrijd werd helaas verloren. In 1955 zullen wij dus moeten trachten dit beter te doen. Met wisselend succes werden enkele vriendschap pelijke wedstrijden gespeeld. Door het slechte weer werd ditmaal aan het sluitingstour- nooi in September door minder leden deelgenomen dan andere jaren het geval was. De wisselbeker dames-enkel spel verwisselde wederom van houdster en kwam voor een jaar in het bezit van Mej. J. Voordenberg. De wisselbeker heren-enkelspel ging ditmaal definitief naar de Heer J. Hoogendoorn die hem thans 5 maal in totaal heeft gewon nen. Er bestaat nog steeds gelegenheid tot toelating van nieuwe leden in onze club en wij hopen dan ook het volgend jaar wederom een aantal te mogen begroeten. Wij maken van deze gelegenheid gebruik alle vrienden en kennissen een prettige Kerstmis en veel voorspoed in 1955 te wensen. Het Bestuur. Bij het scheiden van het jaar doet het ons goed de verrich tingen onzer Vereniging nog eens te bezien. Er werd in 1954 gestart met drie elftallen, die alle een behoorlijke plaats op de ranglijst hadden bezet. Wij maak ten vele illusies, doch wat later keerden de kansen. Onze hoop bleef op het eerste elftal gevestigd, dat de kunde en de spelers bezat om te promoveren. Wij moesten echter evenals vorig jaar zien, dat een ander met de buit ging strijken. Jammer, maar het was nu eenmaal zo. Het tweede en het derde elftal was hetzelfde lot beschoren. Bij de stilstand dei* competitie veroverden wy enkele fraaie prijzen, die een mooie aanvulling voor onze pryzenkast betekenden. De jubileumwedstrijden, die per 10 April tegen de N.D.S.M. werden gespeeld en de avond daaraan verbonden, zullen nog lang bij velen in herinnering blijven. De competitie 1954 - 1955 zette voor ons eerste elftal niet zo best in. Bij vijf wedstrijden behaalde dit 2 punten. Van een inzinking is echter geen sprake, want bij de laatste wedstrijd behield het alle punten zelf. Proficiat jongens. Het tweede bezet een behoorlyke plaats, evenals, als altijd, het derde, dat na twee kampioenschappen ook nu weer de leiding heeft. Komt, W.F.-ers, probeert de wind in de zeilen te houden. Speelt sportief en fair de rest van het seizoen. Wij maken van deze gelegenheid gebruik het hoofdbestuur te danken voor de prettige samenwerking. Tot slot wensen wy directie, hoofdbestuur en alle leden der Vereniging W.F. met hun gezinnen een prettig Kerst feest en een voorspoedig 1955 toe. Het Bestuur. Het ledental van de afdeling Zwemmen onderging in de loop van dit jaar een flinke stijging n.l. 80 leden en be droeg op 1 Dec. j.l. 606 actieve zwemmers en zwemsters. Vooral de jeugd voelde zich tot ons zwemwereldje aan getrokken, hetgeen moge blijken uit regelmatig bezoek van meer dan 250 kinderen op onze Donderdag- en Vrijdagavond- cluburen. Aanneming van meerdere kinderen is op het ogenblik niet mogelijk, met het gevolg dat we ca 50 kin deren op een wachtlijst hebben moeten plaatsen. In de loop van Januari 1955 wordt er evenwel in Vlaardingen een nieuw zwembad geopend, waardoor in het Sportfondsenbad in Schiedam plaats beschikbaar komt en wij in staat zijn een derde kinderclubuur in te stellen. Dit derde kinder clubuur, dat op Dinsdag zal plaatsvinden zal worden aan gewend voor de zwemopleiding van kinderen, die reeds het diploma 1 en 2 bezitten. Over het resultaat van het diplomazwemmen in het afge lopen jaar mogen we zeer tevreden zyn. Aan 91 kinderen konden we het diploma 1 en aan 54 kinderen het diploma 2 uitreiken. In belangrijke mate is dit mooie resultaat te danken aan het werk van het lesgevend badpersoneel en de hulptrainers(sters) onder leiding van de heer Garnaat. Onze wedstrydploeg liet zich in het afgelopen jaar niet onbetuigd en wanneer we de balans opmaken van de resul taten der geleverde prestaties, dan komen we tot de con clusie, dat het jaar ons afwisselend successen en nederlagen heeft gebracht. Ontevreden mogen we zeer zeker niet zijn, want de meesten slaagden erin hun persoonlijke tyd te verbeteren, terwyl vele clubrecords scherper werden gesteld. Een verheugend teken is ook het feit, dat in de dames- ploeg enige jonge zwemsters sterk naar voren kwamen, hetgeen veel perspectief voor de toekomst belooft. De resul taten van de belangrijkste ontmoetingen waren: W.F. Jubileum - Vierkamp: W.F. op de eerste plaats. Tweekamp W.F. - C. W. P. W.F. op de tweede plaats. Shell - Vijf kamp: W.F. op de tweede plaats achter Shell. Bij deze laatste ontmoeting eindigden we met een achter stand van ca 25 sec., waarbij in aanmerking moet worden genomen dat het nummer 50 meter schoolslag Heren ons 12 sec. strafpunten bezorgde wegens disqualificatie.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 39