De copie voor het Januarinummer dient vóór 10 Januari in het bezit van de Redactiecommissie te zijn. (^j|) NIEUWS 38 Onze wedslrijdploeg was verder nog vertegenwoordigd bij enkele andere wedstrijden van onze zusterverenigingen, o.a. de I nil ever-we (1st rij den op 22 Mei j.l., de zwemcorapeti- tie van de Z.R.O. en de nieuwelingen-kampioenschappen van de Z.R.O. Het leit dat Rob Bijloo bij deze wedstrijd bet kampioenschap op de 100 meter schoolslag veroverde, verdient een bijzondere vermelding. Het figuurdrijven neemt in onze vereniging nog steeds een belangrijke plaats in. Op talrijke zwemfeesten hebben deze dames voor een prettige afwisseling van de programma's gezorgd, hetgeen door het publiek steeds op hoge prijs wordt gesteld. Hoewel het aantal leden van het Huisvrouwen-clubuur nog niet groot is, mogen we toch wel zeggen, dat dit club- uur in een behoefte voorziet. De gunstige tyd, waarop het clubuur plaatsvindt, stelt de huisvrouwen in staat het zwemmen te beoefenen. De clubkampioenschappen 1954 volgens de gehouden klasse mentsproeven zyn: Meisjes 7 - 11 jaar Anneke Verheijden Meisjes 12 - 14 jaar Marieke Verheijden Jongens 8 - 11 jaar Karei Kraaijeveld Jongens 12 - 14 jaar Kees Abresch Leden zonder startvergunning W. v. Waas Dames met startvergunning G. Krikke Heren met startvergunning: R. Bijloo WATERPOLO In de zomercompetitie van 1954 eindigden beide zeventallen in het midden van de ranglijst en speelden zij met wisse lend succes en geluk. Voor de wintercompetitie werd dit jaar niet ingeschreven, daar de meeste spelers door bezoek aan avondschool verhinderd zijn om regelmatig voor het spelen van wedstrijden beschikbaar te zijn. Dit is natuur lijk jammer daar de resultaten van de training niet met de sfeer van competitiewedstrijden kunnen worden getoetst. Toch mag dit weer niet de oorzaak zijn, dat de animo voor de training gaat tanen. Reeds nu moet de basis worden gelegd voor een homogeen en goed getraind zeven tal om in de komende zomercompetitie hoge ogen naar een eventueel kampioenschap te kunnen gooien. Tenslotte maken wü van deze gelegenheid gebruik om Directie, Hoofdbestuur en alle leden van de Personeels- vereniging een voorspoedig 1955 toe te wensen. Het Bestuur. EXPANSIE Wat de diverse afdelingen van onze personeelsvereniging betreft, van enkele groeit het ledental als kool, van som- mige blijft het stabiel en van andere gaat het op en neer. Alles bij elkaar geteld bedraagt het aantal leden ruim 3000, ons dunkt een aantal dat er zijn mag. Kwam na het Wilton-Eeuwfeest het Dameskoor met pl.m. 100 leden definitief tot stand, het ligt in de bedoeling de groep tamboers van de Harmonie uit te breiden tot een drumband, waarin ook méér jongedames de trom zullen roeren. In allerlei afdelingen van ons bedrijf werken sportvissers en enkele maanden geleden hebben deze een onderling concours georganiseerd. Deze gebeurtenis was aanleiding over te gaan tot oprichting van een nieuwe afdeling van onze personeelsvereniging en wel de afdeling „Hengel- De oprichting geschiedde in een vergadering, gehouden in het Clubgebouw op 24 November j.l. en er werd besloten als afdeling per 1 Januari 1955 te starten. Wanneer er in W.F.-verband gevist wordt, zal dit op Zater dagmiddag geschieden. Men „rydt" dan hen - die principieel bezwaar hebben tegen het vissen op Zondag - „niet in het simmetje". Bovendien behoeven zij, die mogelijk reeds bij een Zondagsclub zijn aangesloten, ook geen bezwaren te hebben. De contributie is voorlopig vastgesteld op 0,50 per maand en als bestuursleden werden gekozen de heren Voorzitter: C. J. Aben, afd. Bankwerkers Reparatie M.F. I (75-8625) Secretaris: H. van der Velde, afd. Draaiery M.F. I (73-8120) Penningmeester D. v. d. Spek, afd. Sjouwers, werkzaam in garage (15-2256) Gegadigden voor het lidmaatschap worden verzocht zich vóór 15 Januari a.s. by een der functionarissen te melden. Een week later - Donderdag 2 December - was er al weer een „blijde gebeurtenis". Meerdere postzegelverzamelaars kwamen in het Clubgebouw byeen en de afdeling Philatelie kwam ter wereld. Gebleken is dat bij Wilton-Fijenoord heel wat verzamelaars werkzaam zijn en door oprichting van een aparte afdeling van de personeelsvereniging meent men - in goede ver standhouding en ter bevordering van deze liefhebberij - resultaten te kunnen boeken. Voorlopig wordt op Woensdagavond (aanvang 20.00 uur) in de kleine zaal van het Clubgebouw op de werf Schie dam „clubavond" gehouden, waar ruiling en allerlei andere dingen, die met het verzamelen verband houden, kunnen geschieden. De contributie bedraagt voorlopig 1,10 per maand en het bestuur - hetwelk later uitgebreid kan worden, terwijl bo vendien nog een technische commissie in het leven moet worden geroepen - bestaat uit de heren Voorzitter: J. Schenk, Afd. Buitenbankwerkers (27-3233) Secretaris: J. C. van Royen, Afd. Buitenbankwerkers (27-3101) Penningmeester Th. Koster, Tekenkamer afd. Bewapening (K-6605). Ook hier officiciële „startdatum" 1 Januari 1955. S.v.p. opgave als lid by een der bestuursleden vóór 15 Jan. a.s. Resumerend bestaat de vereniging Wilton-Fijenoord nu uit de volgende afdelingen: Biljart Bridge Dameskoor Duivensport Handbal (dames en heren) Harmonie (met drumband) Hengelsport Klaverjas Mannenkoor Ontwikkeling en Amusement Philatelie Schaken Tafeltennis Tennis W.F. Music Boys Voetbal Zwemmen (ouderen en kinderen) Mocht er iets van Uw gading bij zijn, het zal niet veel moeite kosten een der bestuursleden te ontdekken en hem inlichtingen te doen verschaffen. Ook lopen er sinds enige tijd geruchten over vorming van een afdeling „Wandelsport". Mocht hiervoor voldoende animo bestaan, steekt dan de hoofden bij elkaar. Het is nu juist de tyd om spykers met koppen te slaan, opdat in het komend seizoen W.F. ook „op de weg vertegen woordigd kan zijn. P. Bergh, Penningmeester Hoofdbestuur.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 40